Üç Boyutlu Tesettür Tunik Modelleri

  • 02 Kasım 2019
  • 136 kez görüntülendi.

Üç boyut detaylar birçok tesettür kıyafet modelinde kullanılmaktadır. Son dönemlerin gözde detayları arasında yerini alan üç boyut detaylarıyla oluşturulan kıyafetler özellikle genç hanımların ve orta yaştaki tesettürlü hanımların tarzlarına uygun olarak üretilen modellerdir. Bu modeller arasında gençlerle özdeşleşen tunik modelleri de yerini almış ve de tasarımlar arasında yerini almış durumdadır.

Üç boyutlu tesettür tunik modellerinde bu detaylar genelde parça olarak kıyafetlere eklenmekte ve kıyafetlere dikilmektedir. Bunun yanında tunik modellerinin kendi kumaşlarıyla hazırlanan üç boyut detaylarla da hazırlanan tunik modelleri bulunmaktadır. Yapısı itibariyle spor görünümden uzak olan üç boyutlu tesettür tunik modelleri daha çok klasik görüntü sunmaktadır. Oturaklı bir yapısı bulunan bu tunik modellerinin günlük tasarımlarının yanında özel tasarımları da bulunmaktadır. Üç boyut detaylar kimi zaman bir çiçek motifini andırırken kimi zaman da belli bir desen şeklinde oluşturulmaktadır. Kıyafetin tamamından ziyade belli bir noktasında bulunan bu detaylar kimi zaman kollarda kimi zaman düğme kısımlarının kenarlarında kimi zaman da omuz kısımlarında bulunmaktadır. Genel olarak tunik modelleriyle aynı renkte hazırlanan detaylarla oluşturulan üç boyutlu tesettür tunik modelleri pantolonlarla kombin yapılan modeller olurken kullanılan başörtüleri de düz modellerden oluşturulmaktadır. Başörtüsü de genel olarak tunikle aynı renk olurken, farklı renklerle kombin yapılan tasarımlarda renklerin uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Bununla beraber topuklu ayakkabılar üç boyutlu tesettür tunik modellerinde kombin yapmak için gerekli olan diğer parça olmuştur.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Tokalı Elbise Modelleri başlıklı makalemizde En Güzel Tesettür Tokalı Elbise Modelleri, Modern Tesettür Tokalı Elbise Modelleri ve Tesettür Tokalı Elbise Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ