Dantelli Tesettür Bluz

Dantelli Tesettür Bluz

Yıllardan beri tesettürlü hanımlar arasında vazgeçilmez kıyafetlerden biri olmuştur . Gerek şık tasarımı gerekse de modern çizgileriyle benimsenen bu kıyafetler birçok ortamda kullanılabilecek modellerdir. Sıradan kıyafetlerden çok biraz daha özel ve tarz kıyafetlerden biridir. Pantolon veya üzerinde kombinlenen bluz modelleri, ince kumaştan üretilen benzeri ama çoğunlukla düğmesiz modellerdir. Piyasalarda birçok çşidi bulunan bluz modellerinde bazı tasarımlar her döneme damga vurmayı başarmıştır. Bunların başında da dantelli bluz modelleri gelmektedir. Şık bir görüntüsü olduğu kadar zarafetiyle de ilgi odağı haline gelen günün modasına uygun tasarımlar arasında yerini almıştır.

modelleri daha çok açık renk kıyafet tasarımları olarak karşımıza çıkmaktadır. Açık renklerde etkisini daha iyi hissettiren dantel detaylar, kıyafetin sade bir görüntü sergilemesine izin vermez, olduğundan daha şık görünmesine imkan sağlar. Bu yüzden birçok tesettürlü hanımın vazgeçemediği tasarımlar arasında dantelli modeller gelmektedir.

Çiçek Motifli

Çok farklı şekillerde karşımıza çıkmaktadır dantelli modelleri. Kimi zaman kıyafet kumaşında dantel detaylar işlenirken zaman zaman da ince bir dantel kıyafete eklenerek hazırlanmaktadır. Birçok dantel tasarımı bluz modellerinde kullanılırken bunlardan en çok tercih edilen ve beğenileni çiçek motiflerinin olduğu dantellerdir. Bazı modellerinde elbise ile aynı renk danteller kullanılırken kimi modellerde bluzdan farklı renkte danteller eklenebilmektedir.

Özel Dantelli Bluz Modelleri

Pantolonlarla beraber kullanımı yaygın olsa da daha çok eteklerle uyum sağlayan bir bluz modelidir. Eteklerle harika uyumu, özel davetlerin vazgeçilmez kombinleri arasına girmesine olanak sağlamıştır. Özellikle açık renk bir dantelli tesettür bluz modeli ile beraber koyu renk bir etek harika bir uyum sağlamaktadır. Buna topuklu ayakkabıların da eklenmesiyle ortaya çok güzel bir özel kombinin çıkmasına imkan sağlayacaktır.

Genç hanımlarla beraber orta yaş kesime de ayak uydurmayı başaran bir kıyafet çeşididir. Günlük yaşantıda ev içerisinden ziyade dışarı çıkarken kullanılabilecek bu tasarımlar düğün,  nişan ve özel bir yemek daveti içinde tercih edilebilecek kombinlerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?