Dantelli Tunik Modelleri

Dantelli Tunik Modelleri

Tesettürde en önemli kıyafetlerin başında gelen tunik modellerinin en şık tasarımlarından biri dantelli olmuştur. Yıllardan beri tesettür modasının vazgeçilmez kıyafetleri arasında yerini alan dantelli tunik modelleri, oldukça geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından tercih edilmektedir. Dantel detayların şık ve zarif görüntüsü, tuniklerle birleşince ortaya modern kıyafetler çıkmaktadır. Bu durumda dantelli tunik modellerinin çok fazla tercih edilmesini sağlamamıştır.

, hem günlük hem de özel tasarımlar şeklinde hazırlanabilmektedir. Bu durum, kullanım alanını daha fazla genişletmekte, günün her anında ve her mekanda karşımıza çıkabilecek modellerin hazırlanmasına olanak sağlamaktadır. Bu kıyafetlerde kullanılan dantelleri birkaç farklı şekilde görebiliyoruz. Kimi zaman kıyafetin belli bir bölgesinde bölgesel olarak kullanılmaktadır. Kimi zaman dantel bir parçanın tunik modeline eklenmesi şeklinde hazırlanır. Bazen de tunik modellerinin tamamında dantel detaylar gözlemlenmektedir.

Çiçek Dantelli Tunik Modelleri

Dantelli tunik modellerinde en çok kullanılan tunik motifi çiçek motifleridir. Bu yüzden modelleri daha fazla tasarlanmakta ve kullanılmaktadır. Sade tasarımları bile özel bir kıyafet haline getiren danteller, kimi zaman kıyafetin kendi parçasından işlenerek yapılmıştır. Bazı modellerde ise farklı bir parçada danteller işlenerek kıyafete sonradan eklenecek şekilde tasarlanır. Çiçek dantelli tunik modelleri hem genç hem de orta yaş tesettürlü hanımların tarzına hitap eden bir üründür.

Tesettür Dantelli Tunik

Günlük modellerde daha çok kıyafette bölgesel olarak kullanılan tunik modelleridir. Tesettür dantelli tunik modellerinin günlük tasarımları da sokak modasına uygun olan kıyafetlerdir. Belli bölgesinde gördüğümüz danteller, kıyafete farklı bir hava katarken çoğunlukla kıyafetle aynı renk olacak şekilde tasarlanmaktadır. Özel tasarımlarda ise danteller daha çok tuniklerin tamamını kaplayacak şekilde dizayn edilmektedir. Hem açık hem de koyu renk tasarımların kullanıldığı dantelli tunik modellerinde koyu renklerde siyah ve lacivert renkler yer alırken açık renk modellerde ise pudra ve bej renkler ön plana çıkmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?