Düğmeli Tesettür Tunik Modelleri

  • 23 Nisan 2019
  • 409 kez görüntülendi.

Havaların yavaş yavaş sıcaklığını hissettirmeye başladığı bu günlerde tesettürlü bayanların tunik modellerine ilgisi artmış durumda ve gerek dolaptaki tunikler gerekse de yeni tunik modelleri daha sık karşımıza çıkmaya başlamıştır. Farklı modeller ve tasarımlarla karşımıza çıkan tesettür tunik modellerinden önemli bir tanesi de düğmeli tesettür tunik modelleridir.

Tunik modelleri oldukça fazla rağbet gören bir kıyafet olduğu için çok farklı tasarımlar karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan biri olan daha çok genç tesettürlü bayanların ilgilendiği bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Çok farklı kumaşlarla tasarlanan düğmeli tesettür tunik modellerinde gençler tarafından en çok tercih edileni gömlek tasarımında olan tunik modelleridir. Düğmeler, tunik modellerine ayrı bir hava katmaktadır. Her düğmeli tunik modelinde düğme detaylarını aynı şekilde görmemekteyiz. Kimi modellerde boydan boya düğme detayları eklenen tunik modelleri mevcutken kimi modellerde ise kıyafetin belli bir kesiminde kendini göstermektedir. Bazı modellerde yaka kısmından başlayıp birkaç tane bulunmaktadır, bazılarında yaka kısımlarından başlayıp bel kısımlarına kadar uzanmakta, bazı modellerde ise düğmeler kıyafetin yan ortasında değil de yan kısımlarında kendine yer bulmuştur. Düğmeli tesettür tunik modellerinde kıyafetin ön kısımlarına ek genel olarak kol manşetlerinde de düğme detayları bulunmaktadır. Düğmeli tunik modellerinde düğme detaylarının bazen işlevi varken bazı tasarımlarda tamamen süs amaçlı kullanılmıştır. Genel olarak tek renk ve desensiz tunik modellerinde kullanılan düğme detayları, gömlek tarzı modellerde çizgi desenli olarak kullanılan tunik modellerinde de oldukça sık kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Tül Abiye Elbise Modelleri başlıklı makalemizde En Güzel Tesettür Tül Abiye Elbise Modelleri, Tesettür Tül Abiye Elbise Modelleri ve Tesettür Tüllü Abiye Elbise Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ