En Güzel İpek Eşarp Modelleri

En Güzel İpek Eşarp Modelleri

Merhabalar değerli okuyucularımız. Bir kaç yazımızda sizlere şarplarla ilgili farklı bilgiler vermiştik. Bu yazımızda da sizlere tesettürlü bayanların sıkça tercih ettiği ipek eşarplar modellerinden bahsedeceğiz.

İpek, ipekböceği denen hayvan tarafından üretilen ve iplik yapımında kullanılan bir teldir. Bu madde kendini tesettürlü bayanların tercihini oluşturan eşarpların içerisine de girmiştir. Bildiğiniz gibi eşarplarda farklı kumaşlar ve farklı iplikler kullanılmaktadır. Bunlardan biri ve en önemlisi diyebileceğimiz ipek eşarplar modelleridir. Modern ve şık modellerinin tercih edilmesinde farklı sebepler vardır. En önemlileri rahat, konforlu, şık görünümlü ve sağlıklı olmasıdır. ipek de kendi içerisinde tivil ipek ve sura ipek olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunların ikisi de tamamen ipekten yapılmıştır. Arasında ki farkı da şöyle açıklayabiliriz. Sura ipek daha yumuşak bir yapıya sahip, daha kaygan bir özelliği bulunup, daha parlak bir görüntüye sahiptir.

Tivil ipek ise sura ipeğe göre daha sert, kayganlığı daha az ve daha mat bir görüntüye sahiptir. Sura ipek yapısından ötürü yani kayganlığından ve yumuşaklığından dolayı kolay şekil almaz bu yüzden de daha az tercih edildiğini söyleyebiliriz. Tivil eşarbın daha çabuk şekil almasından ve çabuk bozulmamasından dolayı çalışan bayanlar ve genç hanımlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Tabi bunun yanında tesettür ipek modellerinin hangi çeşide yakışacağına da dikkat edilmelidir. Yani bazı desenler tivil ipekte bazıları da sura ipekte kendini daha güzel gösterir. Sizlerde tercihinizi yaparken bu şartları dikkate alırsanız daha rahat edersiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?