Fitilli Tesettür Elbise Modelleri

  • 06 Eylül 2019
  • 423 kez görüntülendi.

Sade kıyafet modellerinin her zaman bir ağırlığı, bir asaleti söz konudur. Gündelik hayatta sıkça kullandığımız sade kıyafet modelleri sizleri en güzel yansıtan ve doğal görünümünüzün daha ön planda durmasını sağlayan kıyafetlerdir. de sade tasarımlar dediğimiz bu kategoriye girmekte ve tesettürlü bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Fitilli tesettür elbise modellerinin ne olduğunu bilmiyorsanız kısaca belirtelim. Kıyafetin tamamında ince ve uzun çizgilerin boydan paralel olarak uzanmasıdır. Bu çizgiler farklı bir renkle değil kıyafetin bir parçası olarak aynı renkle hazırlanmaktadır. Yani fitilli tesettür elbise modelleri tek renk ve desensiz modeller olarak hazırlanan bir tasarımdır. Bu tasarımlarda ekstra detaylara pek yer verilmez, daha çok kolye ve kemer gibi aksesuarlarla görsellik kazandırılmaya çalışılmaktadır. Fitilli tesettür elbise modellerinde dikkat çeken bir detayda kıyafetin çok farklı kumaşlarla tasarlanmış olmasıdır. Bu tasarımlarda kadife kumaşlar, triko kumaşlar en fazla kullanılan kumaşlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden yaz mevsiminden daha çok sonbahar ve kış mevsimlerinde tercih edilen tasarımlardır. Fitilli tesettür elbise modellerinde birçok renk görebilirken popüler olan renkler, sonbahar renkleri dediğimiz kahverengi, hardal, kiremit ve gri renkleri olmuştur. Rahat tasarımlar olan fitilli tesettür elbise modellerine genç hanımlar yoğun ilgi gösterirken sadeliğin zarafetini en güzel şekilde yansıtmaya çalışmışlardır. Düz renkli eşarplar ve spor ayakkabı modelleri bu tasarımlarla kombin yapılan en önemli parçalar olma özelliğine sahiptir.

Bir önceki yazımız olan Desenli Tesettür Takım Modelleri başlıklı makalemizde Çiçek Desenli Tesettür Takım Modelleri, Desenli Tesettür İkili Takım Modelleri ve Desenli Tesettür Takım Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ