Fitilli Tesettür Etek Modelleri

Fitilli Tesettür Etek Modelleri

Etekler, tesettürün en önemli kıyafetlerinden biridir. Pantolonlarla beraber en çok kullanılan bayan kıyafetlerinden biridir. Tesettüre uygun olması açısından pantolonlardan daha çok tercih edilen kıyafetlerdir. Her ne kadar genç tesettürlü hanımlar pantolon modellerine ağırlık vermeye başlamışsa da hala büyük bir kitle tarafından tercih edilmektedir. Hemen hemen her tesettürlü hanımın dolabında yer almaktadır etek modelleri. Kimi hanımların birkaç tane ile sınırlı olsa da bazı tesettürlü hanımlar oldukça fazla etek modeline sahiptir. Bu durumda etek modellerinin çok fazla seçeneğinin olmasına olanak sağlamıştır. Böylece etek modelleri arasında farklı seçenekler söz konusu olmuştur. Bunlardan biri de fitilli modelleridir.

Fitil detayları sön dönemlerde kıyafetlerde oldukça fazla kullanılmaya başlayan detaylardan biridir. Eteklerde de sık sık kullanılmasıyla fitilli modellerinin sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Daha çok sade kıyafetlerde görmeye alıştığımız bu detay kıyafeti boydan boya kaplayan bir detaydır. Kimi zaman ince çizgiler kimi zaman da geniş çizgilerle fitil detayları oluşturulmaktadır. Fitilli modellerinde de bu şekilde detaylar yer edinmiştir. Bazen boyuna bazen de enine çizgilerle bu tasarımlar süslenmektedir. Bazı tasarımları özel bazıları da gündelik modeller olmuştur. Daha çok kalın kumaşlarda uygulanan bir detay olması yönüyle kış aylarında da kullanılan bir kıyafet modelidir.

Tek renk etek modellerinde bu detaylar daha çok gözlemlenmektedir. Tek renk ve sade modellerde detaylar daha belirgin ve göze daha hoş gelmektedir. Renk çeneği fitilli modellerinde oldukça fazladır. Krem, lila, pudra, lacivert, kiremit ve kahverengi bu etek modellerinde en fazla kullanılan ve tercih edilen renklerdir. Genellikle uzun modeller olarak tasarımı yapılmaktadır fitilli modellerinin. Şallarla kombini şık ve güzel olan modellerden biridir. genç ve orta yaş tesettürlü hanımların daha fazla kullandığı modellerden bir tanesi olmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?