Gününüzü Renklendiren Tesettür Elbise

Gününüzü Renklendiren Tesettür Elbise

Tesettür kıyafette tasarımlar günlük ve özel tasarım olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan biri günün her anında gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz kıyafetler olmuştur. Bir diğeri ise sizler için özel ve güzel olan davetlerde, ortamlarda ve günlerde kullanabileceğiniz kıyafetlerdir. Bu yazımızda daha çok günlük yaşantımızda sürekli kullandığımız kıyafetlerden bir tanesinden bahsedeceğiz.

Birçok tesettür kıyafet modelinin günlük tasarımları bulunmaktadır. Elbise, , , , bluz ve daha bir sürü kıyafet, günlük ve özel tasarımlarıyla bizleri karşılıyor. Bunlar arasında en fazla öne çıkan modellerin başında tesettür elbiseler gelmektedir. Gerek kullanım alanının genişliği, gerekse de birçok ortama ayak uydurabilmesi yönüyle tesettürlü hanımların ilk tercihleri arasında olmuştur. Günün şartlarına uygun moda tarzıyla ilgi gören bu kıyafetlerin her kitleye hitap etmeyi başarmış farklı modelleri bulunmaktadır. Tarz ve tasarım olarak her hanımın zevkine göre farklı modelleri, tesettür kıyafet piyasasında yer edinmiştir.

Sokak Modasının Öncüsü

Özellikle dışarı çıkarken tercih edilen bir kıyafet çeşididir günlük . Sokak modası dediğimiz dışarıda giyilen kıyafetlerin yer aldığı modaya en uygun tasarımlar arasında ilk sıralarda yerini almıştır. Genel itibariyle sade tarzlar olarak üretilmektedir. Bazı ufak detaylarla süslenen bu kıyafetlerin en önemli özelliklerinden biri rahat ve geniş yapısının olmasıdır. Gün içerisinde uzun süre içinde duracağınız hesaplanmış ve bu doğrultuda dikimleri yapılmıştır. Bunun yanında tesettürün amacına daha uygun olması açısından da böyle bir tarz kullanılmıştır.

Günlük Tesettür Elbise

Tesettür modellerini iki seçenek altında değerlendirebiliriz. Bunlar desenli ve düz modeller. Desenli günlük elbise modellerinde desenlerden ziyade çok fazla bir detay yer almaz. Bazen kuşak gibi detaylarla süslenen bu kıyafetlerin kolye gibi aksesuarlarla süslendiğine şahit olabiliyoruz. En dikkat çeken desenler ise çiçek motifleridir. Kış aylarına geldiğimizde ise ekose, kazayağı, çizgi gibi desenlerin ilgi çektiğiniz görüyoruz.

Günlük Düz Elbise Modelleri

Detaylar daha çok düz renk olan modellerde karşımıza çıkıyor. Özellikle fırfır, büzgü, kuşak, fular, tül ve kat gibi detaylar düz modellerin daha fazla ilgi görmesini sağlamıştır. Spor ve klasik tarzları içerisinde barındıran kıyafetlerdendir. Birçok marka hem kışlık hem de yazlık günlük tesettür elbise modelleri ile tesettür kıyafet pazarında yerini almış durumda.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?