Her Çağın Tarzı Tesettür Elbise

Her Çağın Tarzı Tesettür Elbise

Her döneme damga vuran kıyafetler farklılık gösterebilirken her çağın tarzı elbise modelleri olmuştur. Farklı dönemlerde farklı tarzlarla modaya yön veren , bu döneminde en önemli tesettür kıyafetleri arasında yerini almıştır. Dönem içinde de kendi arasında farklı mevsimlere göre değişik tarzların kullanıldığı tesettür elbise modelleri mevcuttur. Her çağın tarzı modellerinde bu döneme de damga vuran belli başlı kıyafetler bulunmaktadır. Yaşa ve tarza göre farklı şekilde tasarlanan bu kıyafetlerde kombinlere önemli bir yer ayrılmıştır. Bizde yazımızda tesettür elbise modelleri ile karşınızda olacağız.

Modanın Öncüsü Tesettür Elbise Modelleri

Yazlık ve kışlık olarak mevsimlere göre ikiye ayrılan tesettür elbise modellerinde kategorilere göre ayırmada farklı özelliklerde kullanılmaktadır. Özel ve modellerinin yar aldığı tasarımların yanında spor ve klasik elbise modelleri de bulunmaktadır. Burada tercih yaparken tarzınızı, yaşınızı, kıyafeti kullanacağınız ortamı ve diğer kriterleri göz önüne alarak değerlendirme yapmalısınız.

Tesettür elbise modellerinde kriterler arasında yaşam tarzınıza uygun modellerin ön planda tutulmasına önem göstermelisiniz. Piyasada sayısızca elbise modelleri bulunurken bunlar arasında size en uygun olanı bulmak biraz zamanınızı alabilir.

En güzel tesettür elbise modellerinde kimi zaman desenler kullanılırken kimi zaman düz seçenekler tercih edilmektedir. Desenler daha çok modellerinde tercih edilirken kışlık tasarımlarda daha sade modeller ağırlık kazanmıştır. Bunun yanında yazlık modellerde renk seçeneği açısından daha fazla alternatif olurken kışlık modellerde renk olarak alternatifler daha azdır. Yaz renkleri daha açık ve canlı renklerin kullanıldığı tasarımlar olurken kışlık tesettür elbise modellerinde koyu ve mat renkler biraz daha ön plana çıkmıştır.

Gündelik tasarımlarda süslemeler biraz daha basit ve elbise üzerinde doğrudan süslemeler şeklinde olmaktadır. Özel zamanlara hitap eden tesettür elbise modelleri genellikle kıyafete bir şekilde eklenen taş, sim, pul, dantel gibi detaylarla süslenmektedir. Burada kullanılan detayların renklerle uyumuna çok dikkat etmek gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?