İşlemeli Tesettür Gelinlik Modelleri

  • 26 Temmuz 2019
  • 347 kez görüntülendi.

Bu mevsimler gelinlik arayışının en çok sıklaştığı dönemler arasına girmiştir. Genç tesettürlü hanımların büyük merakla araştırdığı gelinlik modellerinin çok fazla sayıda çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerden biri de şıklığıyla göz kamaştıran ve birçok tesettürlü bayanın hayallerini süsleyen işlemeli tesettür gelinlik modelleridir.

    normal gelinlik modellerine göre daha şık ve daha gösterişlidir. Özellikle beyaz renk gelinlik modellerinde bu işlemeler daha şık dururken bej ve krem rengi modellerde de işlemeler ayrı bir hava kazanmaktadır. Bazen nakış şeklinde hazırlanan işlemeler bazen pul bazen de taş işlemeleri şeklinde karşımıza çıkmaktadır. İşlemeler kimi zaman göğüs kısmında yer alırken kimi zaman eteklerin tamamında kimi zaman da etek uçlarında bulunmaktadır. Göğüs kısımlarında bulunan işlemeler daha çok tek parça şeklinde kimi zaman anlamlı bir desenle kimi zaman da belli bir düzenle hazırlanır. İşlemeli tesettür gelinlik modellerinde etek uçlarında bulunan işlemelerde daha çok anlamlı ve belli bir düzende yan yana gelerek hazırlanmaktadır. Bu işlemeler genel olarak gümüş rengi aksesuarlarla hazırlanmaktadır. Tesettür işlemli gelinlik modellerinde hem kabarık hem de diğer modeller kullanılmaktadır. Bu tasarımların gelin başı modellerinde ve duvaklarında da aynı motiflerde işlemeler bulunabilmektedir. Son dönemlerin gözde gelinlik modelleri arasında yerini alan işlemeli tesettür gelinlik modelleri fiyat olarak ta öteki tasarımlardan biraz daha pahalı olabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Jile Tunik Modelleri başlıklı makalemizde En Şık Tesettür Jile Tunik Modelleri, Modern Tesettür Jile Tunik Modelleri ve Tesettür Jile Tunik Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ