Özel Davetlerin Tasarımı Tesettür Abiye Modelleri

Özel Davetlerin Tasarımı Tesettür Abiye Modelleri

Özel Davetlerin Tasarımı

Tesettürlü hanımların kıyafet seçimini belirleyen kriterler arasında kıyafetin hangi ortamlarda kullanılacak olması önemli bir faktördür. Bazı kıyafet tasarımları hayatımızın her alanında ve her anında bizlere eşlik edebilecekken bazı tasarımlar sadece özel ortamlara ve özel davetlere uyumlu kıyafetlerdir. Bunların başında da özel davetlerin tasarımı tesettür modelleri gelmektedir.

Nedir?

Çok farklı kumaşlardan üretilen özel davetler için tasarlanan düğün, nişan gibi ortamlarda kullanılan, gündelik yaşantı için ağır gelecek şık ve estetik olan tesettürün amacına uygun olarak üretilen kıyafetlerdir.

Abiyelerin Kullanımı

Gösterişli kıyafetler arasında yerini alan tesettür abiye modelleri genç ve orta yaş kesimin ihtiyaçları ve ilgisi doğrultusunda üretimi yapılan, farklı detayların bir arada yer aldığı ve fiyat olarak ta sıradan kıyafetlere göre daha yüksek fiyatlarla satışa sunulan kıyafetlerdir. Sadelikten biraz uzak olan tesettür abiye modellerinde özellikle dantel, tül, taş, pul ve işleme gibi detaylar kullanılmaktadır. Bazen birden fazla renk kullanılsa da çoğunlukla tek renk şeklinde tasarımlar olan tesettür abiye modelleri katıldığınız ortamlarda şık ve zarif görünmenize yardımcı olacak kıyafetlerdir. Bu tasarımları tercih ederken katıldığınız ortamda sizin hangi konumda bulunduğunuz, yani organizasyonun içerisinde sizin rolünüz ve katılacağınız ortamın önemi değerlendirmeye alınıp kıyafet seçimi o şekilde yapılmalıdır. Örneğin düğünde kullanacağınız bir tesettür abiye ile nişanda kullanacağınız bir tasarımın aynı olmaması gerekmektedir. Nişanda kullanılan tasarımlar düğünde kullanılacak tasarımlara göre daha sade ve detay olarak daha az detaylı olmalıdır. Birde katılacağınız ortamda başrol siz iseniz kullanacağınız kıyafetler daha gösterişli olabilir. Belli renklerin ağırlık kazandığı tesettür abiye modellerinde özellikle bordo, gri, lacivert ve mavinin farklı tonlarının kullanıldığı modeller tercih edilmektedir. Tül ve pelerinli modellerin çok fazla tercih edildiği bu kıyafetler arasında şal kombinine de dikkat edilmiş ve özellikle göğüs kısmında yer alan işlemlerin kullanıldığı motifler kıyafetlere yakışan detaylar olmuş ve tesettürlü hanımlar arasında yoğun ilgi görmüştür. Her sezon yeni tasarımlarıyla karşımıza çıkan tesettür abiye modellerinde farklı tasarımlar gitgide daha da ilgi görmekte ve önümüzdeki sezonda da karşımıza çok fazla çıkacak gibi durmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?