Tesettür Saten Elbise Modelleri

Tesettür Saten Elbise Modelleri

Bazı kumaşlar vardır ki kullanıldığı kıyafetleri hem özel gün için hem de günlük kullanım için ideal hale getirmektedir. Saten kumaşlar da bu tasarımlardan biri olurken birçok kıyafet bu kumaşlarla üretilmekte ve tesettürlü hanımlar arasında ilgi görmektedir. de saten kumaşlarla üretimi en fazla olan ve en çok tercih edilen kıyafetlerin başında gelirken gün geçtikç kullanım alanı yaygınlaşmakta ve daha çok tesettürlü hanım tarafından kullanılmaktadır.

Saten Kumaş Nedir

Saten kumaş, dokuma kumaşların bir çeşidi olup pamuklu, yün, ipek gibi ipliklerle dokuması yapılabilen bir kumaş çeşididir. Parlak ve kaygan bir yapısı olan saten kumaşların ayrıca dokununca sizleri huzurlu hissettiren bir özelliği vardır. Bu yüzden içerisinde rahat edebileceğiniz şık ve zarif kumaş türlerinden bir tanesidir.

Tesettür saten elbise modellerinde en çok dikkat çeken detaylar kıyafetin parlak ve sade olmasıdır. Yani taş, boncuk inci gibi detaylarla süslenmeyen bu kıyafetlerin ana süsleme malzemesi kesimler olmuştur. Bir nevi farklı kesimler kullanılarak kıyafetler süslenmekte ve daha zarif bir hal alması sağlanmıştır. Bununla beraber kimi tasarımlarda ana beden kumaşından kuşak ve kemer aksesuarları hazırlanarak kıyafet desteklenmektedir. Genelde şal kombinli olan tesettür saten elbise modellerine en çok fırfır ve kat detaylar eklenmektedir. Genç hanımlar daha çok bu modellere ilgi gösterirken yetişkin hanımların tercihi düz ve klasik modellerden yana olmuştur. Bu iki detayda bu kıyafetlere yakışan ve kıyafeti daha zarif gösteren tasarımlardır. Bunun yanına göbek kısmında bağlamalı şekilde hazırlanan tesettür saten elbise modelleri sade tasarımları tercih etmek istemeyen tesettürlü hanımların en çok ilgisini çeken modeller arasındadır. Tek renk olan tesettür saten elbise modellerinde parlak ve canlı renkler kullanılmış, kıyafetin kendini daha net bir şekilde göstermesi için açık renklere çok fazla yer verilmemiş ve siyah, yeşil, lacivert, indigo mürdüm gibi renkler çokça kullanılan renkler olmuştur. Aynı tesettür saten elbise tasarımını dilerseniz hem günlük yaşantınızda dışarı çıkarken, arkadaş ortamlarında ve buluşmalarda kullanabilecekken aynı zamanda düğün, nişan, mezuniyet gibi davetlerde de kullanmanız mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?