Şıklığın Adresi Tesettür Elbise

Şıklığın Adresi Tesettür Elbise

Tesettür kıyafet modasının vazgeçilmezleri elbise modelleridir. Her yaşa her zevke her tarza hitap etmeyi başaran elbise modelleri günden güne artan bir ilgiyle karşılaşmıştır. Şık ve zarif kıyafet olmasının yanında her ortama uygun tasarımları bulunan bir kıyafet çşididir. Bu durumda elbiselerin daha fazla ilgi görmesini sağlamış ve yeni elbise tasarımlarının tesettür modasına yön vermesine olanak hazırlamıştır. Tasarım itibariyle rahat olan modelleri, son dönemlerde sade tasarımlarıyla göz doldurmayı başarmıştır. Özellikle genç hanımlar arasında daha fazla ilgi görmeyi başaran elbise modelleri, tunikleri bu sezonda biraz geri planda bırakacak gibi duruyor. Dilerseniz şık ve zarif elbise tasarımlarını biraz inceleyelim.

Günlük Tesettür Elbise

Tesettür elbise modelleri daha çok iki başlık altında ele alınan bir kıyafet modelidir. Günlük ve özel tasarımlar. Daha çok kullanılan modelleri günlük tasarımlardır. Özellikle genç ve orta yaş tesettürlü hanımların sokak modasında en çok tercih ettiği tasarımlardan biri olmuştur. Dışarı çıkarken özellikle yaz aylarında tesettür elbise modelleri çok fazla tercih edilmektedir. Son dönemlerde uzun modellere ilgi fazla olurken daha çok geniş kesimler tercih edilmektedir. İnce kumaşların kullanıldığı bu elbiselerde ufak detaylar ve desenler kendilerine yer bulmuştur.

Spor tasarımlardan ziyade klasik tasarımların ilgi gördüğü günlük tesettür elbise modellerinde özellikle çiçek desenler muhteşem görüntü sergilemektedir. Bu desenler daha çok açık renk elbiselerde ve siyah renk kumaşlarda göze hoş gelmektedir. Çoğunlukla tek renk ve şallarla kombin yapılan bu kıyafetlerde ceketler kombinin vazgeçilmez parçalarından biri olmuştur.

Özel Tasarım Tesettür Elbiseler

Günlük kıyafetlerin yanında birde özel günler ve davetlerde kullanılan tesettür elbise modelleri bulunmaktadır. Bu kıyafetlerde kullanılan kumaşlar daha kaliteli ve daha düz kumaşlardan seçilmektedir. Dikim için uygun olan bu kumaşlarda farklı kesim türleri kullanılmaktadır. Özel tasarım tesettürlü elbise modellerinde en önemli özellik, katıldığınız ortama uyum sağlayacak tasarımlar olmasıdır. Kıyafetlerin zarif yapısı diğer kombin parçalarla birleşerek harika bir kombin oluşturmuştur. Her ortama ve her davete uyum sağlayacak farklı modeller bulunmaktadır. Daha çok kolye tarzı aksesuarlarla kombinlenen bu kıyafetler, özel davetlerin vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?