Tesettür Ekose Elbise Modelleri

  • 10 Nisan 2019
  • 416 kez görüntülendi.

Daha önceki yazılarımızda sizlere tesettür ekose modelleri hakkında genel bilgiler sunup bazı ekose kıyafet modellerinin tanıtımını yapmaya çalışmıştık. Şimdi de çok beğenilen ve son dönemlerde gittikçe rağbet gören ve tercih edilen üzerinde durmaya çalışacağız.

Ekose desenler kıyafetlerde güzel bir hava oluşturmaktadır. Tunik, etek, pantolon, kaban gibi modellerin yanında tesettür ekose elbise modelleri de çok fazla tercih edilen modeller olmuştur. Özel günler için çok fazla tercih edilen bir kıyafet olmasa da gündelik hayatta, dışarı çıkarken, okulda veya misafirliğe giderken giyilebilecek rahat ve zarif tasarımlardır; ancak yine de önemli moda tasarımcıları tarafından özel günler için kullanılabilecek tasarımlarda oluşturulmuştur. Tesettür ekose elbise modellerinde, ekose desenleri kıyafetin başından sonuna kadar aynı ölçü ve düzende devam etmektedir. Genel olarak sadece ekose desenlerinin tek başına kullanılmadığı kıyafetlere denk gelmekteyiz. Tesettür ekose elbise modellerinde, ekose desenlerin yanında kemer detayları, kuşak detayları fırfır detayları, büzgü detayları gibi desenlerden biri veya birkaçı da kullanılmaktadır. Özellikle kemer detaylı modellerde ekose desenlerine denk gelmekteyiz ve şık bir uyum oluşturmaktadır kıyafet ile. Kıyafetin tasarımına ve kumaşa göre ekose desenleri farklı boyutlarda karşımıza çıkmaktadır. Tesettür ekose elbise modellerinde kimi zaman çok büyük kare desenleri görürken kimi zaman da çok küçük kare desenlerine denk gelmekteyiz. Bu desenler bazen yana yana kare şeklinde tasarlanırken bazen de iç içe kare desenleri olarak tasarlanmaktadır. Tesettür ekose elbise modellerinde belli renklerim ön plana çıktığını görüyoruz. En uyumlu renkler siyah ve beyaz, gri ve beyaz, kırmızı ve siyah, lacivert ve beyaz, haki ve siyah renkleridir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Taşlı Elbise Modelleri başlıklı makalemizde En Şık Tesettür Taşlı Elbise Modelleri, Taşlı Tesettür Elbise Modelleri ve Tesettür Taş İşlemeli Elbise Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:sefamerve gomlek yaka tesettürelbise
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ