Tesettür Giyimde Triko Hırka Modeli

Tesettür Giyimde Triko Hırka Modeli

ün en önemli parçaları arasında triko yerini aldı. Yeni sezona da büyük umutlarla hazırlanan hırka modelleri özellikle sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde tesettürlü hanımların vazgeçemediği parçalardan biri olmuştur. Gerek ev içerisinde gerekse de kombini olarak yerini alan bu kıyafetlerin özellikle triko tasarımları en çok tercih edilen modeller olmuştur. Burada birkaç etkenin ön plana çıktığını görüyoruz. Tesettür modellerinin tercih edilmesinin en büyük etkenlerinden biri modern bir tasarım olması ve modaya ayak uydurması olmuştur.

Bununla beraber özellikle genç hanımların tarzını yansıtan bir kıyafettir . Sokağın modasına uygun olan tarzı ev içerisinde de kullanıma müsait olan bir kıyafettir. Özellikle pantolon giyen tesettürlü hanımlar arasında bir dış giysisi, vücut hatlarını gizlemeye yardımcı bir kıyafet olmuştur.

Triko Hırka Modası

modasında özellikle genç hanımların modasını yansıttığına şahit oluyoruz. Bununla beraber orta yaştaki tesettürlü hanımlar arasında da çok fazla tercih edilen bir kıyafet olmuştur. Tasarımlara baktığımızda hem spor hem de klasik giyime örnek olabilecek modellerin mevcut olduğu görülüyor. Bazı modeller ise arada bir tarza sahip. Yani dilediğinizde spor bir giyime kombin yapılabilecek bir hırka olabilirken dilediğinizde klasik bir kombininizle beraber kullanabilirsiniz.

Triko hırka modellerinde tesettürlü hanımların tarzı genel olarak uzun tasarımlar şeklinde oluşuyor. Kimi modeller dizlere kadar uzanırken kimi modeller ise dizlerin altına kadar uzanabilmektedir. Çoğunlukla tek rengin tercih edildiği modellerin kullanıldığına şahit oluyoruz. Desenler, bu tasarımlarda çok fazla yer edinmez. Bunun yerine bazı örgü motifleri triko hırkalarda kullanılan detaylar olmuştur. Ancak en çok kullanılan detayların başında cep ve düğme detayları gelmektedir. Cepler, tesettür triko hırka modelleri için önemli bir ayrıntıdır. Düğmelerinde büyük olması ve göze gelmesi bu kıyafetlerde önemli bir detay olmuştur. Geniş tasarımların olması, bu kıyafetlerin içerisinde daha uzun süre hareket etmenize imkan tanıyacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?