Tesettür Hamile Jile Modelleri

  • 23 Aralık 2018
  • 882 kez görüntülendi.

Anne adayı, hamile bayanların giyebileceği belli başlı kıyafetler mevcuttur. Tesettürlü bayanlar bu kıyafetler biraz daha kısıtlıdır. Bunlardan önemli birisi de tesettür hamile jile kıyafetleridir.

Önce kısaca jilenin ne olduğunu hatırlamaya çalışalım. Jile bayanların bluz üzerine giydikleri bir tür yelek modeline benzemektedir. Genel olarak askılı olan kot, kumaş, polyester, yün gibi kumaşlardan tasarlanan bir kıyafettir. Askıları belden başlayıp göğüs kısımlarına kadar uzanmakta buradaki elbisenin parçasıyla birleşmektedir ve bu kıyafetler uzun olup ayak bileklerine kadar gelmektedir. Burada tesettür hamile jile modellerinde dikkat etmemiz gereken önemli iki madde vardır. Bu kıyafetleri temin etmek istiyorsanız bu iki maddeye muhakkak dikkat etmelisiniz. Birincisi kaliteli ve sağlıklı bir kumaştan üretilmesi gerekiyor ikincisi ise rahat ve sıkmayacak genişlikte olması gerekiyor. Bu iki madde de hem anne adayı için hem de bebeğin sağlığı için oldukça önem arz etmektedir. Bu maddelerden sonra şıklık, modeller, tasarımlar ikinci planda gelmektedir. ile beraber tercih edeceğiniz kıyafetlerinde rahat ve geniş olmasında dikkat etmelisiniz. Bu kıyafetlerle beraber kombin yapacaksanız üst tarafta bluz veya badi tarzı bir kıyafetle kombin yapmalısınız bu bluzlar çoğunlukla siyah ve beyaz renkten oluşmaktadır; çünkü tesettür hamile jile modelleriyle en çok yakışacak renkler siyah ve beyazdır. Tesettür hamile jile modellerinde en çok tercih edilen renkler siyah, mavi, gri ve lacivert renkleridir. Özellikle kot jile modelleri de hamile bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Rahat ve bol olması, aynı zamanda hamilelikte şık bir kıyafet olması tesettür hamile jile modellerinin rağbet görmesini sağlamıştır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Dantelli Bluz Modelleri başlıklı makalemizde En Şık Tesettür Dantelli Bluz Modelleri, Modern Tesettür Dantelli Bluz Modelleri ve Şık Tesettür Dantelli Bluz Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ