Tesettür Kışlık Elbise Modelleri

Tesettür Kışlık Elbise Modelleri

Sonbahar kış mevsiminin etkisini iyice gösterdiği bu günlerde kıyafet tarzında da değişikliğe gidilmiştir. Özellikle tesettürlü hanımların yeni tarzlara ve yeni kıyafetlere ilgi gösterdiği bir dönemdeyiz. Gerek ev içerisinde giyeceğiniz kıyafetler gerekse de dışarıda giyeceğiniz kıyafetler değişiklik göstermeye başlamıştır. Yaz mevsimlerinde renkli ve neşeli kıyafetlerin yerini sonbahar kış aylarında sade ve mat renkler almaktadır. Birçok kışlık kıyafet arasında en çok dikkat çeken modeller ise tesettür modelleridir. Her kesime uygun olarak bulabileceğiniz bu kıyafetlerde yaş aralığı daha geniş olmaktadır. Kıyafetler daha sade olduğu için daha geniş bir kitleye hitap etmektedir.

Hem ev içerisinde hem de dışarıda kullanılabilecek kıyafetlerdir . Daha kalın kumaşlardan üretildiği için sıcak tutacak modellerdir. Daha çok triko, keten, pamuk gibi kumaşlardan üretilmektedir. Desenler tesettür modellerinde çok fazla yer almamaktadır. Bu kıyafette kullanılan desenlerde sade desenlerdir. Örneğin ekose, çizgi, kare gibi desenler kullanılmaktadır. Bunun dışında tek ve iki renk kıyafet modelleri daha fazla rağbet görmektedir. Sonbahar rengi ve koyu renkler tesettür modellerinde ilgi gören renkler olmuştur. Özellikle siyah, gri, kahverengi, haki gibi renklere tesettürlü hanımların ilgisi çok fazla olmuştur.

Genç tesettürlü hanımların en çok tercih ettiği modeller triko kumaşlarla hazırlanan modellerdir. Triko elbiseler genelde ceket tarzı dış giyim ürünlerle tercih edilen bir kıyafettir. Yetişkin hanımlar ise özellikle keten ve pamuklu tesettür modellerini tercih etmektedir. Genelde uzun modeller olarak tasarlanmaktadır bu kıyafetler. Biraz daha geniş ve rahat tasarımlardır. Çoğu tesettür modellerine kemer veya kuşak detayları eklenmiştir. Göze daha hoş gelen tasarımlar olmuştur bu şekilde. Bunun yanında tesettür modellerinde kullanılan diğer bir detayda düğme detaylarıdır. Aksesuar olarak çok fazla tercih edilen detaylardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?