Tesettür Puantiyeli Kıyafet Modelleri

  • 16 Aralık 2018
  • 883 kez görüntülendi.

Hem kıyafetlerde hem tesettürde hem de kumaşlarda kendine yer edinmiş bir tasarım olan puantiyenin tesettür ile ilgisinden ve tesettür kıyafetleriyle olan uyumundan bahsetmeye çalışacağız. Yan kısacası bu yazımızın konusu olacaktır.

Tesettürün birçok alanında puantiye desenlerini son dönemlerde sıklıkla görmeye başladık ve bu görüntünün önümüzdeki sezonlarda daha çok karşımıza çıkacağı aşikardır. Puantiye küçük yuvarlak birçok noktacığın farklı kıyafetlerde farklı boyutlarla desenlenmesi anlamına gelmektedir. Tesettür puantiyeli kıyafetlerde tesettür elbise modelleri, tesettür tunik modelleri, tesettür etek modelleri ve az sayıda da olsa tesettür abiye modelleri söz konusudur. Tesettür puantiyeli elbise modellerinde genel olarak elbise tek renkten oluşmaktadır ve puantiye desenleri noktalar şeklinde elbisenin tamamında kendine yer edinmektedir. Kimi modellerinde ise elbiselerin sadece etek kısımlarında görülen puantiye desenleri üst kısımlarda yer edinmemektedir. Noktalar kıyafetlere göre farklı boyutlar göstermektedir. Tesettür puantiyeli elbise modellerinde puantiye desenlerinin daha çok siyah ve beyaz renklerden oluştuğu dikkat çekicidir. Tesettür puantiyeli etek modellerinde de durum elbise modellerinden çok farklı değildir, burada dikkat çeken nokta bazı etek modellerinde puantiye desenlerinin gayet büyük olduğu göze çarpmakta, bu da kıyafete ayrı bir gösteriş katacaktır. Tesettür puantiyeli kıyafetlerden olan abiye modellerinde puantiye desenlerinin çok ufak ve sık olduğu görülmekte ve abiyelerin şıklığını ve gösterişini kaçırmamak için abiye renklerinin açık veya koyu tonlarıyla oluşturulduğu görülmektedir. Son olarak bahsedeceğimiz tesettür puantiyeli kıyafet olan tunik modellerinde kıyafetler daha çok günlük kullanım için tasarlanmaktadır, adeta küçük bir elbise gibi tasarlanan bu kıyafetlerde genç tesettürlü bayanların büyük ilgisine sahip olmuştur. İleri ki zamanlarda bu tasarımların modasının daha aktif olarak kullanılacağına dikkat edip şimdiden bu tasarımlara yönelmek yanlış olmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür 3’lü Takım Modelleri başlıklı makalemizde En Şık Tesettür 3’lü Takım Modelleri, Şık Tesettür 3’lü Takım Modelleri ve Tesettür 3'lü Takım Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ