Tesettür Sandy Kumaş

  • 14 Ocak 2019
  • 976 kez görüntülendi.

Takipçilerimizle paylaştığımız yazılarımızda bu sefer bir kıyafetten daha çok kıyafetlerin üretildiği bir kumaştan bahsedeceğiz. Bu yazımızın konusu kıyafetlerin üretildiği olacaktır.

İlk olarak sandy kumaşın ne olduğunu öğrenelim. Sandy kumaşa eski dönemlerde genel olarak belli bir yaş üzerindeki bayanların giydikleri bluzların yapıldığı bir kumaştır. Son dönemlerde boydan elbiselerde de bu kumaşların sıklıkla kullanıldığı gözlemlenmektedir. Kumaşın özelliği rahat bir kumaş olması ve kullandığınız kıyafetin üzerinizde sizi rahat ettirmesidir. Ütü istemeyen özelliği, dökümlü olması ve yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilmesi bu kumaşın revaçta olmasını sağlamıştır. Bu yüzden birçok marka kıyafetlerini tasarlarken sandy kumaş örneklerinden çokça yararlanmıştır. Son dönemde tesettür alanında da birçok tesettür firmasının bu kumaşları kullanması karşımıza alternatifi olan birçok tesettür sandy kumaş kıyafetlerinin çıkmasına imkan sağlamıştır. Tesettürün birçok alanında sandy kumaşların kullanıldığı görülmektedir. En fazla tesettür elbise modellerinde kullanıla tesettür sandy kumaşlar ayrıca tuniklerde, takımlarda, feracelerde ve bluz modellerinde sıkça kullanılmıştır. Tesettür sandy kumaş kıyafetlerinde, kıyafetlerin ortak özelliği rahat ve bol olması. Bu durum da hem genç tesettürlü hem de orta yaş tesettürlü bayanların bu kumaştan yapılan kıyafetlere ilgi göstermesini artırmıştır. Gittikçe popüler olan bu kumaş ileri ki dönemlerde tesettür kıyafetlerinde daha çok kullanılacağa benzemektedir. Tesettür sandy kumaş modellerinde hemen hemen her renkten kıyafetler tasarlanmaktadır; ancak koyu renklerin daha sık ve daha geniş alanlarda kullanıldığı dikkat çekmektedir. Özellikle yazlık tesettür kıyafetlerde günlük kullanımda veya dışarı çıkarken, arkadaşlarınızla bulaşacağınızda veya gezmeye çıktığınızda rahatlığıyla ve şıklığıyla size büyük katkı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Pullu Kıyafetler başlıklı makalemizde En Güzel Tesettür Pullu Kıyafetler, eN şIK Tesettür Pullu Kıyafetler ve Tesettür Pullu Kıyafet Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ