Tesettür Pullu Kıyafetler

  • 13 Ocak 2019
  • 930 kez görüntülendi.

Merhabalar modatesettürevi okuyucuları. Yeni yazımızla yine siz değerli takipçilerimizle beraberiz. Bu yazımızda kıyafetler üzerinde bir detaydan bahsedeceğiz. Yazımızın başlığı olacaktır.

Pul detayları tesettürün birçok alanında kendini göstermektedir. Katıldığı kıyafetleri hem şık hem de gösterişli yapmaktadır. Başlıca tesettür pullu kıyafetler şöyledir: elbise modelleri, abiye modelleri, ceket modelleri, eşofman takımları, etek modelleri, bluz modelleri ve gömlek modelleridir. Kısaca bu kıyafetler üzerinde durmaya çalışacağız. Tesettür elbise modellerinde pul detayları kıyafetlerin belli bir bölgesinde bulunmaktadır. Bazen kol kısımlarında, bazen göğüs kısımlarında bazen de kıyafetin tamamında bulunmaktadır. Genel olarak pul detayları kıyafetle aynı renkte bulunmaktadır. Tesettür pullu kıyafet modellerinde en dikkat çeken ürün tesettür abiye modelleridir. Çoğunlukla kıyafetin göğüs kısmında yer edinen pul detayları kıyafetlere ayrı bir şıklı ve ayrı bir hava katmaktadır. Pul detayları bazen kıyafetle aynı renk olmakta bazen de metal rengiyle kıyafetler üzerinde kendine yer bulmaktadır. Tesettür pullu kıyafetlerden önemli birisi de ceket modelleridir. Spor giyimden daha çok klasik ceketlerde ve kısa ceketlerde kendine yer bulmuştur pul detayları. Eteklerle kombinde daha çok kullanılır ve daha çok orta yaşlı tesettürlü bayanların tercih ettiği bir ürün olmuştur. Az sayıda eşofman modelinde de son dönemlerde pul detayları karşımıza çıkmıştır. Genel olarak eşofmanın üst parçasında bulunan pul detayları çoğunlukla metal renklerle karşımıza çıkmaktadır. Son dönemlerde özel davetlerde kullanılan bir kıyafette tesettür pullu etek modelleridir. Daha çok kalem eteklerde bulunmakta ve koyu renk eteklere işlenmektedir. Tesettür pullu kıyafetlerden biri de bluz modelleridir. Bu kıyafetlerde de çoğunlukla kıyafetlerin tamamında kendine yer bulmuştur. Az da olsa kıyafetin belli kısımlarında bulunmaktadır. Genel olarak kıyafetle aynı renk olan pul detayları tesettürlü bayanlar tarafında özel günlerde ve davetlerde tercih edilen bir ürün olmuştur.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Salaş Tunik Modelleri başlıklı makalemizde En Güzel Tesettür Salaş Tunik Modelleri, Salaş Tunik Modelleri ve Tesettür Salaş Tunik Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ