Tesettür Spor Eşofman Takımı

Tesettür Spor Eşofman Takımı

Kıyafet tercihi yaparken bu kıyafetlerin nerede, hangi ortamlarda kullanılacağına dikkat etmek gerekmektedir. Kimi kıyafetler ev içerisinde kullanılabilirken kimileri dışarı çıkarken kimileri de özel davetlerde tercih edilmelidir. şofman takımları da önceleri sadece ev içerisinde kullanılabilirken şimdi dışarı çıkarken de tercih edilmektedir. Daha çok günlük aktivitelerin yapıldığı gezme, piknik, yürüyüş gibi ortamlarda tercih edilen rahat ve günlük kıyafetlerdir. Kullanım alanı yaygınlaştıkça çeşitlilikte artmaktadır. spor eşofman takımları da bu kullanım alanına bağlı olarak tercih edilen kıyafetlerden bir tanesidir.

Tesettür

Daha çok iki parça olarak tasarlanan , genç hanımlar tarafından son dönemlerde çok fazla tercih edilmektedir. Düz modellerden ziyade kapüşonlu modeller olarak tasarımı yapılan modellerdir. Aynı zamanda yaka kısımlarında bağcıklarda kullanılmaktadır. Tek renkten uzak durulan tesettür spor eşofman takımlarında birkaç rengi aynı anda bulabilmekteyiz. Desenlerden ziyade bazen baskı bazen çizgi bazen de bir model olarak renkler kullanılmaktadır. Son dönemlerde genç tesettürlü hanımların yoğun ilgisini çeken bu modellerde farklı kumaşlarda kullanılmaktadır. Daha çok pamuklu kumaşların kullanıldığına şahit olmaktayız. Böylece hem rahat hem de kolay bozulmayan kıyafetler olmuştur.

Tesettür spor eşofman takımlarında kombin yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlarda söz konusu olmuştur. Örneğin bu kıyafetlerle şallar kombin yapılmalıdır. Tabi şallarda belli bağlama düzenine göre bağlanmalıdır. Açık renk şalların olmasına da özen gösterilmelidir. Ayakkabı olarak spor ayakkabıların tercih edilmesi gerekmektedir. Daha çok beyaz spor ayakkabılar tesettür spor eşofman takımlarına uyumlu olmuştur.

Bu kıyafetlerin üst parçası şeklinde tasarlanmaktadır. Alt parça pantolon olduğu için tunik kısımlarının uzun olması gerekmektedir. Böylece vücut hatları gizlenecektir. En çok kullanılan renk gri, beyaz ve siyah renklerdir. Beyaz ve siyah renk neredeyse tüm tesettür spor eşofman takımlarında yer alan renklerdir. Bunlarla beraber yeşil, mavi, bej renkleri de yoğun olarak kullanılan renklerdir. Hem ev içerisinde hem de dışarıda rahatça kullanabileceğiniz bu kıyafetler ileride daha da popüler olacak gibi duruyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?