Tesettür Tensel Kıyafet Modelleri

Tesettür Tensel Kıyafet Modelleri

Tensel Kıyafet Modelleri

Tesettür spor giyimde kumaş çşitliliği oldukça fazladır. Çok fazla bilinmeyen ama çok kullanılan bir kumaş çeşidi ile siz değerli okuyucularımızla karşı karşıyayız. Yazımızda üzerinde duracağız ve daha çok spor tasarımların hazırlandığı bu kumaşlarla ilgili farklı görselleri sizlere sunmaya çalışacağız.

Tesettür tensel kıyafet modellerinde seçenek oldukça fazladır. Bu yüzden önce tensel kumaşın ne olduğunu kısaca açıklayıp tesettürün hangi alanlarında kullanıldığı hakkında fikir sahibi olmaya çalışacağız.

Tensel Kumaş Nedir

Tensel kumaş, tekstil ve giyim sektöründe oldukça fazla kullanılan bir kıyafettir. Yani sadece kıyafette değil ev tekstilinde de oldukça fazla kullanım alanı olan bir kumaştır. Aslında kumaş türü olarak adlandırılması yanlış olan bu ürünlerin ismi bir Avrupa firması tarafından tescilli bir markanın ismi olarak literatüre girmiştir. Kumaşın genel özelliğinden bahsedecek olursak şöyle söyleyebiliriz. Sağlam ve hava alan bir kumaştır. Yumuşak dokulu, dökümlü bir yapıya sahip olan tensel kumaşlar aynı zamanda hijyenik ve nefes alan özelliğe sahiptir. Çabuk kırışan ancak aynı hızda düzelen bir kumaş olduğu için günlük kullanıma oldukça elverişlidir.

Tensel Kumaşlarla Hazırlanan Tesettür Kıyafetler

Tesettür tensel kıyafet modelleri derken akla ilk gelen kıyafetler , elbise, pantolon ve tesettür takımlar olmuştur. Bunun yanında gömlek ve etek modellerinde de tensel kumaşlara rastlayabiliyoruz. Yapısı itibariyle tesettür tensel kıyafet modelleri biraz daha spor tasarımlara uygun olan kumaşlardır. Bu yüzden genç hanımlar arasında daha fazla ilgi gören kumaşlar olmuştur. Yazlık ve kışlık modeller tasarlansa da hava alan kıyafetler olduğu için yaz aylarında daha çok benimsenmekte ve kullanılmaktadır. Tesettür tensel kıyafet modelleri günlük yaşantının modasını oluşturan kıyafetlerdir. Açık ve koyu renklerde birçok tasarımı bulunan bu kumaşlar sokak modasını en güzel yansıtan kıyafet tasarımları arasındadır. Tesettür tensel kıyafet modelleri özel davetlerden ziyâde günlük yaşantının parçası haline gelmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?