Tesettür Tunik Modası

Tesettür Tunik Modası

Tesettürde her kıyafetin hitap ettiği kesim farklıdır. Bazı kıyafetlerde kriter yaş olurken bazı kıyafetlerde tarzlar belirleyici olmuştur. Örneğin spor kıyafet tercih eden tesettürlü hanımların ilgisi farklı olurken klasik giyimi farklı kişiler tercih etmektedir. Ancak tesettürdeki bazı kıyafetlerin ise hitap ettiği kesim oldukça geniştir. Bu durumda da bu kıyafetler genel bir kitleye hitap etmektedir. Genele hitap eden kıyafetlerin başında tunikler gelmektedir. Eskiden özellikle gençler arasında ilgi gören bir kıyafet olurken daha sonra orta yaş kesimde bu modellere yönelmiştir. Son dönemlerde ise yetişkin hanımların ilgisini de çekmiştir. Bu yüzden bu yazımızda tunik modası üzerinde durmaya çalışacağız.

Tunik Modası

tunik modelleri günün her alanında ve her ortamda kullanılabilecek kıyafetlerdir. Bir üst giysisi olan tunikler özellikle pantolon tercih eden tesettürlü hanımların ilgisinde olmuştur. Hem rahat ve güzel bir kıyafet olması hem de vücut hatlarını gizlemesi bu kıyafeti çekici hale getirmiştir. tunik modası da bu doğrultuda kıyafetler ile dolup taşmıştır. Tunik modeller, uzun modeller olup çoğunlukla diz ve bel kısmının ortasına gelecek şekilde üretilen kıyafetlerdir. Özellikle uç kısımlarında farklı kesimler kullanılarak yeni tasarımlar hazırlanmaktadır. Aynı zamanda tunik modasında kıyafetlerde farklı detaylar bulabilmekteyiz. Kimi tunikler desenler ve dantellerle süslenirken kimileri kuşak ve kemerlerle süslenmektedir. Bazı tunik modelleri sade olurken bazılarına taş, inci ve nakış gibi detaylar eklenmektedir.

tunik modası son dönemlerde dünyasının en önemli kıyafetlerinin başında gelmektedir. Geniş bir kitle tarafından kullanıldığı için çok farklı tasarımı bulunmaktadır. Hem spor giyinen hem klasik giyinen hanımlarla beraber hem gençlere hem de yetişkinlere hitap eden modelleri bulunmaktadır. Bununla beraber rahat giyimi seçen hanımların tercih edebileceği modellerle beraber özel davetlerde özel hava katacak tunik modelleri de vardır. Gün geçtikçe değişen moda akımıyla beraber tunik modası da değişmektedir. Yazlık ve kışlık farklı tasarımları olan bu kıyafetler uzun süre modasının öncüsü olacak gibi duruyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?