Tesettürle Bütünleşen Etek Modelleri

Tesettürle Bütünleşen Etek Modelleri

Tesettür denince akla belli başlı kıyafetler gelirken bunlardan biri de modelleridir. Yıllardan beri tesettür giyim ile özdeşleşen etek modelleri, farklı tarz farklı tasarım ve farklı görüntüleriyle öne çıkmaktadır. Bu özellikleri nedeniyle bu senede etek modelleri popülerliğini kaybetmeyecektir. Her yaşa göre farklı şekilde dizayn edilen bu etek modelleri, günün şartlarına uygun olarak üretilmeye çalışılmaktadır. Yaşla beraber her ortama her zamana ve her mevsime göre değişiklik gösteren bir tarzı bulunuyor etek modellerinin. Bu özelliğiyle de herkese ve her ortama hitap etmeyi başarmıştır etek modelleri.

Mevsimlik Tesettür

Tesettür modellerinde öne çıkan belli başlı etek modelleri bulunmaktadır. Bunları kalem etek, kloş etek, pileli etek, pliseli etek, Mevlana etek, kemerli etek diye sıralayabiliriz. Tabi bunların dışında sayamadığımız birçok çeşidi de bulunmaktadır tesettür etek modellerinin. Yazlık etek modelleri ince ve renkli kumaşların tercih edildiği modellerdir. ise daha çok kalın ve daha mat renkli kumaşların kullanıldığı kıyafetlerdir. Tesettür modellerinin ev içerisinde, okulda, dışarıda, özel davetlerde giyilecek farklı konseptte modelleri bulunmaktadır. Ev içerisinde ve günlük hayatta kullanılan modeller daha çok geniş ve lastikli modellerdir, dışarıda kullanılan modeller biraz daha kalıplı modellerdir.

Kalem ve Kloş Modelleri

Tesettürlü hanımlar arasında en çok tercih edilen modelleri kalem ve kloş etek modelleridir. Bunların farklı tasarımları hem ev içerisinde hem de dışarıda tercih edilebilecek tarzdadır. Kalem eteler daha çok düz ve desensiz modeller olarak üretilirken kloş eteklerde desenli modellerin çokluğu göze çağırıyor. Yaz aylarında özellikle çiçek ve desenli modellerin tercih edildiği etek modellerinde kış aylarında düz veya ekose tarzı basit desenler kullanılmaktadır. Genç hanımlar özellikle son dönemlerde klasik giyimde etek modellerine oldukça fazla ilgi göstermeye başlamıştır. Spor modelleri tercih eden tesettürlü hanımlar arasında özellikle lastikli ve koyu renk etekler tercih edilmektedir.

Gelin hep beraber modellerinden oluşan galeriye bir göz atalım.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?