Volanlı Tesettür Tunik Modelleri

Volanlı Tesettür Tunik Modelleri

Bir kıyafeti diğer kıyafetlerden ayıran en önemli özelliği kullanılan tasarımlardır. Her kıyafette farklı tasarımlar ve farklı detaylar kullanılmaktadır. Bu nedenle tesettürlü hanımların tercih yapma hakkı daha fazla olmaktadır. En fazla tasarım, en çok kullanılan kıyafetlerde uygulanmaktadır. Bu yüzden seçenek bakımından en fazla olan kıyafet modellerinin başında tesettür gelmektedir. Geniş bir kullanım kitlesi bulunan bu kıyafetler birçok farklı tasarımla birçok farklı tarza uyum sağmayı başarmıştır. tesettür modelleri de bunlardan biri olmuştur.

Tunik modellerinin şık tasarımlarından biride volanlı modellerdir. Genellikle kısımlarında görmeye alıştığımız bir detay olsa da bazen kıyafetin farklı noktalarında eklenebiliyor. Omuz, ucu, yaka gibi kısımlarda da volan detaylar görebiliyoruz. Volan; kimi zaman kıyafetin kendi parçasından kimi zamanda başka bir kumaştan yapılan bir detaydır. Kesilen kumaş, kıyafete dikilerek elde edilen bir tasarımdır. Burada eklenen parça oval bir biçimde genişlemektedir ve çoğu zaman bir fırfır görünümü sunmaktadır.

Kolları Volanlı Tesettür Tunik Modelleri

Daha çok kol kısımlarında görülen bir detay olduğunu söylemiştik. Bazı tasarımlarda ufak bir detay olarak bilek kısımlarından ekleme yapılmaktadır ve çok fazla genişlememektedir. Ancak bazı modellerde volan kısımlar dirseklerden başlayıp el bileklerine kadar uzanmaktadır. Bu şekilde tasarlanan çoğu volanlı tunik modellerinin bilek kısımları asimetrik olarak kesilmektedir. Yani üst tarafı tam bileklere gelecek yerde kesilirken alt kısmı genişleyerek sarkmaktadır. Volanlı tesettür tunik modellerinde görmeye alıştığımız ve tercih edilen bir model de katlı modellerdir. Yani iki üç kat peş peş gelecek şekilde yapılan tasarımladır.

Volanlı tesettür tunik modellerinde volan detayları biraz daha gösterişli olan modeller daha çok özel tasarımlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Zarif bir görüntüsüyle özel davetlere uyum sağlayan tasarımlardır. Daha çok ince ve kaygan kumaşlardan yapılan bir tunik çeşididir. Bazı tasarımlarında ise volan kısımlara dantel detaylar eklenerek tasarımların daha zarif ve göz alıcı olması sağlanmıştır. Volan detayları çok gösterişli olmayan çoğu tasarım ise genelde gündelik tasarımlara örnek olabilecek modellerdir. Volanlı tunik modelleri daha çok klasik giyimi tercih eden hanımların tercih ettiği bir kıyafet modelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?