Yeni Sezon Tesettür Modası

Yeni Sezon Tesettür Modası

Tesettür modası her sezonda değişiklik göstermektedir. Kombin önerileri konusunu sürekli takip eden tesettürlü hanımlar için alışveriş yapmak ve kıyafet seçmek her zaman daha pratik ve kolay olmuştur. Aslında tesettür modasına yön verenler yine tesettürlü hanımlar olmuştur. Kendi tarzları doğrultusunda kıyafet seçen hanımlar, moda tasarımcılarının radarına girmiş ve yeni sezon tesettür modasının oluşmasında öncülük etmişlerdir. Şık parçalar arayan hanımlar bu parçaları kombinleyerek tesettür modasına öncülük etmektedir.

Tesettür Modasında Renkler

Kıyafet seçiminde renkler her dönemde ön plana çıkmıştır. Hatta tesettür modasının hazırlanmasında en büyük kriterlerden biri renkler olmuştur. Her dönemin rengi ve tarzı farklı olurken yeni sezonda da renk seçeneği oldukça fazla olmuştur. Tesettürlü hanımlar, dönemsel modaları inceleyerek dönemler arasında uyumlu bir geçiş hazırlamasında öncülük etmiştir. Elbiselerde, tuniklerde, eteklerde ve dış giyim ürünlerinde bu kriter ön planda tutulmuştur.

Renklerle beraber şekillerinde tesettür modasında etkili olduğu bilinmektedir. Yeni sezonda çizgili ve geometrik şekilleri ele alan tasarımların daha fazla ön planda tutulacağı tahmin ediliyor. Yine bununla beraber sadeliğinde bu sezonda etkili olacağı açıktır. Sade kıyafet tercihleri günün her anı için en uygun kıyafetler olacaktır. 80'ler ve 90'ların renkli ve cıvıl tarzları artık biraz geri planda tutulmaya başlanmış, sadelik tesettürlü hanımların en büyük tercihi olmuştur.

Tesettürde Spor ve Klasik Tasarımların Etkisi

Özellikle genç tesettürlü hanımların spor kıyafetlere ilgisi yine azımsanmayacak derecede yoğun olacaktır. Her ne kadar eskisi kadar spor kesimlere rağbet gösterilmesi de de özellikle genç hanımlar arasında spor tasarımlar yine ön planda tutulacaktır. Kot kumaşlarla beraber bir spor kumaşlar, bu sezona öncülük edecek tasarımlar arasında yerini alacak. Spor tasarımlarda da geniş ve bol kalıpların tercih edileceğini görüyoruz. Hem modaya uygun olması hem de uzun süre içerisinde rahat edilebilecek kıyafetler, tesettür modasının belli kalıplarını oluşturacak.

Yeni sezonda önce çıkacak modanın diğer bir özelliği de spor ve klasik kesimin birleştirilmesi olacaktır. Yani bu moda anlayışında kıyafetlere hem spor hem de klasik bir hava katılacaktır. Kısacası bir kombini hem spor bir kombin hem de klasik bir kombin olarak kullanmak mümkün olacaktır. Bu moda anlayışı da geniş bir kitle tarafından kabul görecek gibi duruyor.

En güncel moda tasarımlarını ve en güncel kombinleri modatesettürevi.com adresimizden takip edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?