Asimetrik Kesim Etek Modelleri

Asimetrik Kesim Etek Modelleri

Moda her ne kadar günden güne değişse de bazı kıyafetler asla etkisini kaybetmemektedir. Özellikle tesettür kıyafetlerde bazı parçalar vardır ki sadece görüntüsü değişmektedir, kıyafetler yine kullanılmaktadır. Bunlar başörtüleri, etekler, feraceler gibi kıyafetlerdir.

Tesettürün ilk zamanından beri kullanılan ve asla vazgeçilmeyen kıyafetlerden biri de etek modelleridir. Moda her ne kadar gelişse de değişse de etek modellerine olan ilgi hiçbir dönemde sona ermemiştir. Her ne kadar son dönemlerde pantolon modellerine ilgi artsa da etek modellerinin yerini alamamıştır.

Kıyafette farklılık arayan tesettürlü hanımlara aynı ürünlerin farklı tarzlarda tasarlanan modelleri yardımcı olmaktadır. Örneğin sayısızca etek modelinin yer aldığı piyasalarda muhakkak kendi zevkinize kendi bütçenize ve kendi tarzınıza uygun modeller bulabilirsiniz. Son dönemlerin tarzlarından biride etek modelleridir. Canlı ve neşeli kesimlerin kullanıldığı bu etek modelleri de kendi içerisinde farklılık gösterebilmektedir.

Asimetrik Kesim

, hemen hemen her etek modeline uygulanabilecek bir tasarımdır. Özellik olarak kıyafetin düz değil de şekil verilerek kesilmesi anlamına gelir. Kalem eteklerde, kloş eteklerde, kot eteklerde ve hemen hemen her etek modelinde bu detay görülebilmektedir. Genellikle üç şekilde karşımıza çıkmaktadır. İlk modelinde eteğin diz altından kesilmiş bir parçasına başka bir parça eklenerek ayak bileklerine kadar uzandığı modeldir. Hem özel hem de gündelik tasarımları bulunan bir modeldir. İkici tasarımda eteğin ön kısmı iki taraftan yukarı çıkarak üst üste gelmektedir. Ve genelde fırfır detaylarıyla bu parçalar süslenmektedir. Son tasarımda ise asimetrik kesimlerin, etek ucunda yapılan kesimle hazırlandığı modeller yer alır.

Bahsettiğimiz bu üç tasarımda tesettürlü hanımlar arasında kullanılan modellerdir. Çoğu tasarımı gündelik tarza uygun ve sokak modasını yansıtan modellerdir. Ancak son bahsettiğimiz etek ucuna eklenen tasarımlar özel davetlerde de kullanılabiliyor. Yaz aylarında kullanımın daha yerinde olduğu için ev içerisinde de rahatlıkla kullanılabilecek modellerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?