Boğazlı Tesettür Elbise Modelleri

Boğazlı Tesettür Elbise Modelleri

Elbiseler, tesettürlü hanımları geçmişten beri en çok cezbeden kıyafetlerin başında gelmektedir. Her ortama her zamana ve her davete uygun tasarımları olduğu için oldukça popüler bir kıyafettir. Hem kullanımı basit hem de oldukça şık ve asil kıyafetlerdir. Tek parça halinde tasarlanan elbise modelinin çok farklı tasarımları mevcuttur. Yazlık, kışlık, günlük, özel, spor, klasik gibi her modaya uygun modeller mevcuttur. Özellikle genç tesettürü hanımlar arasında son dönemlerde yeni tasarımlarla eski popülerliğini kazanamaya başlamıştır.

Kış aylarında olduğumuz için bu aralar kışlık elbise modelleri rağbet görmektedir. Kışlık modellerde de en çok tercih edilen tasarımlar triko modellerdir. Triko elbiselerle beraber dikkat çeken bir modelde boğazlı tesettür elbise modelleridir. Şık olduğu kadar sadeliğin gösterişini de yansıtan bir kıyafet modelidir. Daha çok genç hanımların ilgi gösterdiği bu modeller önümüzdeki birkaç sezonun kışlık elbise modasını oluşturacak gibi duruyor.

Boğazlı Modelleri

Boğazlı tesettür elbise modellerinde en fazla tasarlanan ve tercih edilen modeller triko modellerdir. Triko kumaşların sıcak tutması ve boğaz kısmı ile uyumlu olması bu kıyafetlerin triko kumaşlarla üretimini arttırmıştır. Farklı kumaşlarla da üretilen birçok modeli bulunmaktadır. Tek renk olan bu elbise modellerinde en çok kullanılan detay fitil detaylarıdır. Bunun yanında kıyafetin daha estetik bir görüntü sergilemesi için kemer detayları kullanılmıştır. Kemerler hem toplayıcı hem de kıyafeti zenginleştiren bir aksesuar olmuştur.

Boğazlı tesettür elbise modellerinde boğaz kısmı genelde iki kat şeklinde olmaktadır. Katlanarak iki katlı bir görüntü kazanmıştır. Daha çok şallarla kombin yapılan bir kıyafettir. Şallar bağlanırken boğaz kısmının içine konacak şekilde bağlanmaktadır. Tesettürlü hanımların ceketlerle kombin yapmayı sevdiği boğazlı tesettür elbise modelleri sonbahar renklerinin tercih edildiği renklerle üretilmektedir. Kullanımının rahat olması, sıcak tutması ve kullanışlı olması sonbahar kış aylarında bu kıyafetin popülerliğini arttırmıştır. Sokak modasına çok yakışan bir kıyafet olan bu elbiseler ütü gerektirmeyen kullanışlı kıyafetlerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?