Boğazlı Tesettür Kazak Modelleri

Boğazlı Tesettür Kazak Modelleri

Son dönemlerin modasında şıklık kadar önemli olan diğer bir kavramda rahatlıktır. Moda tasarımcıları da kıyafetlerde rahatlığı ön planda tutmaya çalışmıştır. Rahat kıyafet modelleri de daha çok sade modeller olarak üretilmektedir. Hemen hemen her kıyafette bu rahat tasarımlar üretilmektedir. Bu kıyafetler arasında en çok tercih edilenlerden biride kazak modelleridir. Özellikle havaların serin olduğu bu günlerde ve daha da soğuyacağı önümüzdeki günlerde en önemli kıyafettir kazak modelleri. Birçok farklı seçenekle piyasalarda yerini alsa da bazıların popülerliği daha fazladır. Bunların başında boğazlı kazak modelleri gelmektedir. Genç hanımların daha fazla ilgi gösterdiği bu kıyafetler çok farklı seçeneklerle piyasalarda yer almaktadır.

Boğazlı Kazak Modelleri

Hem sade hem de rahat kıyafetler olarak tasarlanmaktadır boğazlı kazak modelleri. Genel olarak tek renk ve klasik modeller olarak piyasalarda yer almaktadır. Kalın ipliklerle üretilen bu kazak modelleri aynı zamanda esnek ve yumuşak kumaşlardan üretilmektedir. Daha çok triko kumaşlarla üretilen kalın giysilerdir. Boğazlı kazak modelleri daha çok fitilli modeller şeklinde üretilmektedir. Çoğunlukla uzun modeller arasında yer almaktadır. Bazen dizlere kadar uzanan modelleri bulunurken bazen bel çevresine kadar uzanmaktadır. Kollarda da uzun olan tasarımlar tesettürlü hanımlar arasında daha çok ilgi görmektedir. Bazen cep detayları eklenerek farklı bir tasarım ortaya konmaya çalışılsa da düz modellere ilgi daha fazla olmuştur.

Boğazlı kazak modellerinin boyun kısmı uzundur. İki kat olacak şekilde kıyafetler kullanılmaktadır. İsmini de buradan almıştır. Boyun kısmını tamamen kapatan özelliğiyle çene altına gelecek şekilde kıyafet tasarlanmaktadır. Sadeliğin etkisini ortadan kaldırmak isteyen tesettürlü hanımlar bazen kemerlerle kıyafetleri desteklemektedir. Hem ev içerisinde hem de dışarı çıkarken kullanılabilecek tasarımlardır. Sokak modasını en çok yansıtan kıyafet tasarımlarından biridir. Koyu renk modeller daha fazla tercih edilse de açık renkli modellerde boğazlı kazak modelleri arasında tercih edilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?