Nakış İşlemeli Tesettür Tunik Modeli

Nakış İşlemeli Tesettür Tunik Modeli

Nakışlar tesettürlü hanımlar için her zaman önemli bir yere sahip olmuştur. Özellikle kıyafetlerde kullanılan nakış motifleri adeta kıyafeti olduğundan farklı göstermekte ve yeni bir tasarım gibi karşımıza çıkmaktadır. Her kıyafette aynı etkiyi göstermeyen nakış detayları kıyafetten kıyafete farklılık göstermektedir. Daha çok sade kıyafetler üzerinde daha şık duran nakışlar tek renk kıyafet modelleriyle daha uyumlu bir detaydır. Gerek elbise, tunik, gömlek üzerinde gerekse de etek ve pantolon üzerinde bu motiflere denk gelebiliyoruz. Bizde bu yazımızda en çok tercih edilen kıyafetlerden biri olan tuniklerden bahsedeceğiz. Nakış işlemeli modellerini bu yazımızda anlatmayı uygun gördük.

Nakış İşlemeli Tesettür

Bildiğiniz gibi tesettürlü hanımlar için son dönemlerin en popüler kıyafetlerinin başında gelmektedir tunik modelleri. Bu durum tuniklerin belli kalıplar içerisinde kalmasını önlemiş ve birçok tarza ve beğeniye uygun ortaya çıkmıştır. Bunlardan biride nakış işlemeli modelleri olmuştur. arasında önemli bir yere sahip olan bu kıyafetler özellikle sadeliği ve nakış işlemelerin zarafetini tercih eden tesettürlü hanımların ilgisinde olmuştur. Daha çok çiçek motiflerle hazırlanan nakış işlemeli tesettür farklı motiflerin kullanıldığı modelleri de olan bir kıyafettir. Tek renk tuniklerde gördüğümüz bu özelliği tercih eden yaş aralığı da oldukça geniştir.

Daha çok tek renk olarak karşımıza çıktığını söylemiştik nakış işlemeli modellerinin. Nakışların kullanıldığı kıyafetler genelde zıt kıyafetler olmuştur. Yani nakışlar ve kıyafet rengi birbirinden farklı olarak hazırlanmaktadır. Böylece bu detayların kıyafet üzerinde görünüşü daha net ve daha şık olmuştur. Nakış işlemeli modellerinde kullanılan motiflerin başlıca renkleri yeşil ve kırmızı olmuştur. Bunun yanında sarı, beyaz ve haki rengiyle de nakış işlemeler söz konusudur. Nakış işlemeli modellerinde bulunan detaylar daha çok göğüs, omuz, kol ve tuniklerin etek uçları kısmında bulunur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?