İşlemeli Tesettür Elbise Modelleri

İşlemeli Tesettür Elbise Modelleri

Tesettür kıyafetler tasarlanırken her zaman ilk etapta sade olarak tasarlanmaktadır. Daha sonra belli detaylar eklenerek kıyafetler zenginleştirilmiştir. Kimi zaman ufak detaylarla kıyafetlere şık tasarımlar katılmaktadır. Kimi zamanda kıyafetin tamamında farklı detaylar kullanılmaktadır. Hemen hemen her tesettür kıyafette detaylar görmek mümkündür. En çok detayların eklendiği kıyafetlerden biride modelleridir. Hem kullanan kişi sayısının fazla olması hem de kullanım alanının yaygın olması farklı tasarımların bu kıyafette birleşmesine imkan sağlamıştır. Tesettür elbise modellerimde hemen hemen her tür detay bulunmaktadır. Bunlardan biride işlemeli modelleri olarak literatüre geçmiştir. Çok sayıda tesettürlü hanımın önemli tercihlerinden biri haline gelmiştir bu kıyafetler.

Tesettür İşlemeli Elbise Modelleri

Elbise modellerinin belli noktalarına belli işlemelerin yapılarak hazırlandığı kıyafetlerdir işlemeli modelleri. Birçok farklı işleme kullanılabilmektedir bu kıyafetlerde. Kullanılan başlıca işlemeler nakış, boncuk, pul, varak, taş, inci gibi işlemelerdir. Her işleme kıyafetin belli noktalarında kendine yer bulmaktadır. Elbiselerde en çok kullanılan işleme ise nakış işlemeleridir. İşlemeli modellerinde daha çok kollarda, elbiselerin göğüs kısımlarında, omuzlarda ve elbise bileklerinde işlemeler kullanılmaktadır. İşlemeler kıyafetin ne zaman ve nerede kullanılacağına göre tasarlanmaktadır. Örneğin günlük kıyafetlerde daha çok nakış gibi işlemeler kullanılmaktadır. Özel günlerde inci, taş ve varak işlemelerin kullanıldığına şahit oluyoruz.

İşlemleri modellerinde daha çok tek renk kıyafetler kullanılır ki işlemler daha net bir şekilde belli olsun. Bunun yanında kullanılan detaylar farklı renk olur ki kıyafette kendini gösterebilsin. Süslü ve göze çarpan detayları daha çok genç hanımlar kullanırken nakışlı işlemelerin olduğu modelleri hem gençler hem de orta yaş tesettürlü hanımlar kullanmaktadır. İşlemeli modelleri spor görüntüden çok uzak kıyafetlerdir. Klasik olarak tasarlanan bu kıyafetler genel olarak uygun fiyatları da olan tasarımlar olmuştur. Her zevke ve tarza uygun olan birçok çeşidi olan işlemeli modelleri çok sayıda seçenekle sizleri bekliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?