Çizgili Tesettür Elbise

Çizgili Tesettür Elbise

, günün her alanında kullanımı uygun olan en önemli kıyafetlerin başında gelmektedir. Yani kimi zaman ev içerisinde, dışarı çıkarken, okula giderken veya arkadaş ortamı gibi günlük standart ortamlarında kullanılmaktadır. Kimi zaman da nişan, düğün, balo gibi ğlencelerde, toplantı veya yemek daveti gibi sizler için önemi olan mekanlarda kullanılabilen modellerdir. Çok fazla farklı ortamlarda kullanılabilmesi, modellerinin çok fazla seçenekle karşımıza çıkmasına imkan sağlamıştır. Bu durum, her ortama uygun olabilecek elbiselerin piyasalarda yerini almasına imkan sağlamıştır. , bu tasarımlar arasında yerini alan modellerden çok fazla insan tarafından tercih edilen modellerden biridir.

Genel olarak günlük dediğimiz modeller arasında yer almıştır çizgili tesettür elbise modelleri. Tasarım itibariyle ev içerisinde, arkadaş ortamında veya bir misafirlikte kullanılabilecek modeller arasında yer almıştır. Günlük modeller olması çizgili tesettür elbise modellerinin daha çok rahat kumaşlardan üretilmesine olanak sağlamıştır. Kimi zaman tek başına çizgi detayları ile kullanılan bir kıyafet olan bu elbiseler kimi zamanda farklı detayların eklenmesiyle hazırlanmaktadır. Çizgili tesettür elbise modellerinde en çok karşılaştığımız özellikler kemer ve kuşak detaylarıdır. Çok fazla kullanılan bu detaylar bu elbiselerle uyum sağlayan tasarımlar arasında yer almıştır. Bununla beraber kimi zamanda cep detayları eklenerek kıyafetler sadelikten çıkarılmaktadır.

Günlük Çizgili Elbise

Çizgili tesettür elbise modellerinde kullanılan çizgi desenler birkaç farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. En çok tasarlanan modeller yatay olarak birbirine paralel iki rengin çizgi şeklinde kullanılarak hazırlanmasıyla üretilen modellerdir. Burada çizgi desenler genelde çok fazla kalın olmayan desenler olurken kıyafette baştan sona aynı şekilde kullanılmaktadır. Bu desenlerle hazırlanan kıyafetlerden bir tanesi de çizgilerin dikey bir şekilde kullanılmasıyla hazırlanan modellerdir. Bunlarda tıpkı yatay çizgiler gibi kıyafeti boydan boya kaplamaktadır. Ancak dikey modellerde çizgilerin biraz daha kalın desenler olduğunu görüyoruz. Bazı modellerde ise kıyafetin belli bir noktasına kadar dikey belli bir noktasından sonrada yatay desenlerin kullanıldığını görüyoruz.

Çizgili tesettür elbise modellerinde en çok beğenilen modeller ise üst kısımlarda iki üç farklı rengin kullanılarak hazırlandığı modellerdir. Burada genelde çizgilerin kalınlıkları birbirinden farklı olabilmektedir. Bu detaylar kısımlarında iki renkle sınırlı kalabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?