Drapeli Tesettür Tunik

Drapeli Tesettür Tunik

Genç tesettürlü hanımlar arasında en çok tercih edilen kıyafetlerin başında tunik modelleri gelmektedir. Hemen hemen her tesettürlü genç hanımın dolabında muhtemelen birkaç farklı çeşidi bulunan bir kıyafettir. Çok fazla tercih edildiği ve kullanım alanı çok geniş olduğu için çok fazla seçenek bulunmaktadır. Yani her tarza ve yaşa uygun çok fazla çeşidi bulunmaktadır. Genelde uzun olan tunik modellerinin kimi zaman günlük yaşantıya uyumlu modelleri kimi zamanda özel günlere uyum sağlayacak tasarımları vardır. Genç hanımların kıyafet tercihinde ilk sırada olan tunik modelleri, tasarım olarak çeşitli kalemlere ayrılır. Drapeli tunik modelleri de bu çeşitlerden biridir.

Drape Nedir

Kıyafeti tanımak için önce drapenin ne olduğuna bakmak gerekiyor. Drape, bir kumaş türünde katlanarak şekil verme işlemine verilen addır. Birçok kıyafette bu işlem gerçekleştirilebiliyor. Kumaşlar düz, verev ve pileli şekilde katlanarak dikilebiliyor ve kıyafetin farklı noktalarına eklenebiliyor.

Günlük Modelleri

modelleri hem genç hem de orta yaş tesettürlü hanımların tercih ettiği bir tasarımdır. özellikle mavinin açık tonları ve pudra rengi bu kıyafetlere çok yakışmaktadır. Genelde yazlık kumaşlarda kullanılan bir detay olduğu için bu tuniklerde yazlık modeller olarak tasarlanmaktadır. Sokak modasına uyumlu olması tesettürlü hanımların dışarı çıkarken bu kıyafeti tercih etmesini kolaylaştırabiliyor. Bu detaylar kıyafetlerde çoğunlukla tek başına kullanılan bir detaydır. Ancak kolye gibi aksesuarlarla uyum yakalayabilecek bir özelliktir.

Çoğunlukla açık renklerde tercih edilen drapeli tunik modellerinde kullanılan detaylar kıyafetin farklı noktalarında yer alabiliyor. En çok kullanılan bölgeler boyun, omuz ve kol kısımlarıdır. Özellikle kuşak veya büzgü detaylar bu kıyafetlerin daha derli toplu ve daha şık görünmesi sağlıyor. Çok kullanılan bir tasarım olduğu için çok farklı kumaşlarla hazırlanabiliyor. Bu yüzden uygun fiyatlarla da satışa sunulan bir üründür. Yeni sezon yaz tasarımları arasında da yerini alacak gibi duruyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?