En Çok Tercih Edilen Tesettür Modeller

En Çok Tercih Edilen Tesettür Modeller

Tesettürde birçok kıyafet söz konusu iken en çok tercih edilen tesettür modeller arasında bazı tasarımlar yer almaktadır. Eskiden çok fazla seçeneğe sahip olmayan tesettür giyim kıyafetleri, son dönemlerde özellikle moda algısının değişmesiyle beraber oldukça fazla seçeneğe sahip olmuştur. Gerek yeni tasarımlar gerekse de eski tasarımların yeniden dizayn edilmesi 2023 tesettür kıyafet modasını oluşturmuştur. Eski ve yeni tasarımların bir araya gelmesiyle tesettür giyimin en çok tercih edilen kıyafetleri de değişiklik göstermektedir.

Yeni Sezon Tesettür Modeller

Tesettürlü hanımlar kıyafet tercih ederken ilk dikkat ettikleri konulardan bir tanesi de kıyafetin yeni sezon tasarımları arasında yer almasıdır. Her sezonda değişen kıyafetler, yeni sezonda kimi zaman üzerine bir şeyler eklenerek kimi zaman üzerinden bir şeyler alınarak kimi zaman da sil baştan yeniden oluşturulmaktadır. Yeni sezon tesettür kıyafetler arasında her kıyafetin kendine özgü tasarımları yer almaktadır. Her kıyafete farklı tasarımlar kullanılmakta, hepsi kendine özgün modellere kavuşmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Tesettür Kıyafetler

Eski dönemler ve yeni dönemler karşılaştırıldığında en çok tercih edilen tesettür modeller farklılık göstermektedir. Bu konuyu iki başlık altında incelemek mümkün. Birincisi sürekli giyilen elbise, tunik gibi kıyafetlerdir. Bir diğeri ise dış giyim ürünleri olmuştur. Başörtülerine ayrı bir başlık açmak elbette mümkün. Günümüzde en çok tercih edilen tesettür kıyafetler arasında en fazla öne çıkanlar elbise ve tuniklerdir. Hemen hemen her tesettürlü hanımın gerek gündelik yaşantıda gerekse de özel günlerde kullandığı kıyafetler arasında yer almıştır. Bunun yanında ve pantolonlarda en çok tercih edilen giyim ürünleridir. Son dönemlerde tulum modellerinde de gözle görülür bir artış söz konusu olmuştur.

En Çok Tercih Edilen Dış Giyim Tesettür Kıyafetler

Bu kıyafetler arasında ilk sıralarda hırkalar ve feraceler yer almaktadır. Özellikle hırkalar hem ev içerisinde hem de dışarıda giyilebilmesi açısından tesettürlü hanımların vazgeçilmezleri arasında kendine yer edinmiştir. Ferace modelleri de tesettür giyime en uygun olan dış giyim ürünlerinden bir tanesi olduğu için bunlarda oldukça fazla ilgi görmektedir. Bunun yanında yaz aylarında tercih edilen ceketlerle beraber mantolar, kış aylarında da pardösü, kaban, mont gibi kıyafetler tesettür giyimin en çok tercih edilen kıyafetleri arasında yerini almıştır. Kap modelleri de genç hanımların son dönemlerde vazgeçemediği dış giyim ürünleri arasında yer almıştır.

En Çok Tercih Edilen Özel Tesettür Kıyafetler

Bunu da birkaç seçenek olarak ele alabiliriz, ancak en fazla beğenileni abiye ve modelleridir. Gerek görüntüsü, gerek tasarımları gerekse de kullanılan kumaş ve üzerinde yer alan detayları ile sadece özel günlerde tercih edilmektedir. Özel kıyafetler sadece bu iki üründen oluşmaz. Kimi zaman elbise, tunik, ve de özel bir şekilde tasarlanarak en çok tercih edilen özel tesettür kıyafetler arasında yerini almıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?