Fitilli Kumaş Tesettür Elbise

Fitilli Kumaş Tesettür Elbise

elbise modellerinde son dönemlerde aldı başını gidiyor. Elbiseye şık bir hava katması, kıyafeti modern bir tasarım olarak göstermesi genç hanımların vazgeçilmez tarzları olarak ortaya çıkmıştır. Fitilli kumaşların en çok yakıştığı kıyafetlerin başında elbise modelleri gelmektedir. Gerek tarzının elbise modellerine uyumlu olması gerekse de tarzıyla genç nesle hitap etmesi fitilli kumaş modellerinin oldukça popüler olmasını sağlamıştır. Bu elbiselerde tarzlar hem sokak modasına hem de günün modasına uygun tasarımlardır. Farklı kesim ve farklı detayların kullanıldığı modelleri mevcut olan modelleri uygun fiyatları ile de tesettürlü hanımların ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Fitilli Kumaş Nedir

Fitilli kumaş tesettür elbise modellerinin nasıl bir tasarım olduğunu bilmek için önce fitil kumaşın ne demek olduğunu bilmek gerekir. Fitil, bir kumaş çeşidi değil, kumaş üzerinde kullanılan bir detaydır. Farklı iplikler kullanılarak kumaş üzerinde yapılan girintili çıkıntılı işlemlerdir.  Yani kumaşın bir parçasının iç kısımda bir parçasının da dış kısımda olması şeklinde hazırlanmaktadır. Genellikle ince çizgiler şeklinde hazırlanan bu detaylar, bir çizgi şeklinde görüntüye sahip olmuştur.

Fitilli Triko Tesettür Elbise

Fitilli kumaş tesettür elbise modellerine baktığımız zaman en belirgin özelliklerinden biri triko kumaşlardır. Bu detayla hazırlanan kıyafetlerin büyük çoğunluğu triko kumaşlardan hazırlanmaktadır. Buradaki amaç hem fitil detayların triko kumaşlara daha çok yakışması hem de fitil detayların bu kumaşlarda daha net ve daha belirgin bir şekilde kendini göstermesidir.

Tesettür elbise modellerinde fitil detaylar kıyafeti boydan boya kaplamaktadır. Kıyafetin tamamında yer alan fitil detaylar kimi zaman enine çizgiler şeklinde olsa da daha çok boyunca fitiller olarak tasarlanmaktadır.

Kullanılan kumaşlar, genel olarak tek renk ve sade olması, modellerinin daha çok sonbahar kış mevsimine uyumlu bir kıyafet olmasını sağlamıştır. Bununla beraber özel günlerden ziyade daha çok sokak modasının izlerini yansıtan bir kıyafettir. Boydan boya gördüğümüz bu elbiseler, elbise modelleri arasında uygun fiyatlı kıyafetler arasında yerini almıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?