Kış Aylarında Tercih Edilen Elbiseler

Kış Aylarında Tercih Edilen Elbiseler

elbise modelleri üzerinde daha önce çok durmuştuk, bu yazımızda ise kış aylarında tercih edilen elbiseler üzerinde durmaya çalışacağız. Elbise modeli tercih ederken kıyafetlerin belli kategorilere ayrıldığına şahit oluyoruz. Örneğin bazı elbiseler spor modeller olurken bazı elbiseler klasik giyime uygun modellerdir. Bazı elbiseler gündelik tasarıma uygun olurken bazı elbise modelleri ise özel tasarımlar şeklinde hazırlanmaktadır. Kimi modelleri yaz aylarının mevsim şartlarına uyum sağlarken kimi tesettür elbise modelleri de kış aylarının modasına uygun olarak üretilmektedir. Her yaşa ve her kesime uygun olarak üretilen farklı modelleri bulunan bu elbiselerin, sıcacık yapısı tercih konusu olmuştur.

Sıcacık Kışlık Tesettür Elbiseler

Kış aylarında tercih edilen elbiselerin en önemli özelliği sıcak tutmasıdır. Diğer elbise modellerine göre kıyafeti ayıran bu özellikte kumaşların hava geçirmesinden ziyade daha kalın olması ve soğuğu geçirmemesi gerekiyor. Bu yüzden sıcacık kışlık tesettür elbiselerin en belirleyici özelliği kullanılan kumaşlardır. Özellikle kalın kumaşı ve yapısı itibariyle sıcak tutan kumaşlar ön planda tutulmalıdır. En çok tercih edilen kumaşlar triko kumaşlar olurken bunun yanında farklı kumaş türlerinin de kullanıldığını görüyoruz. Bunun yanında pamuklu, keten, cotton gibi kumaşlarında modellerinde kullanıldığına şahit oluyoruz. Kumaşların bu özelliği hem kışlık tarzlara uygun hem de sıcak tutması yönüyle ilgi görmektedir.

Kışlık Tesettür Elbise Modası

Bu kıyafetlerde en belirgin özelliklerden bir tanesi de kullanılan tarzlardır. Genel olarak geniş kesimlerin kullanıldığı bir kıyafet modeli olan kışlık tesettür elbise modellerinde renklerde matlık görüyoruz. Canlı renklerden ziyade mevsimin hava şartlarına uygun olarak mat renkler kullanılmaktadır. Renklerin yanında tasarımlarda sadelik ön plana çıkmıştır tesettür modellerinde. Bu elbiselerde düz ve tek renk kumaşların kullanımı ağırlık kazanırken desenlerde de abartıya kaçılmamış. Özellikle çizgi ve ekose gibi desenler bu elbise modellerinden kullanılan ana desenler olmuştur.

Kışlık Tesettür Elbiselerde Süslemeler

Süslemeler bir kıyafetin belirleyici öğelerinden biridir. Bazen abartılı süslemeler kıyafetleri farklı bir atmosfere çekerken kimi zamanda ufak bir dokunuş, kıyafeti adeta olduğundan özel bir şekilde göstermektedir. Kış aylarında tercih edilen elbiseler arasında da bu ufak dokunuşlar süslemelerde kullanılan detaylardır. Kimi zaman bir düğmeyle süslenen kışlık tesettür elbise modelleri kimi zaman bir kemer kimi zamanda elbisede kullanılan farklı bir kesimle ön plana çıkmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?