Tesettür Giyim Kış Kombinleri

Tesettür Giyim Kış Kombinleri

Havaların iyice soğuduğu bu günlerde giyim daha fazla önem kazanmıştır. Kimi zaman tek tek kıyafet seçmekte sıkıntı olmazken bunları kombin yapmakta zorlanıyoruz. Her ne kadar yaz aylarının kıyafetlerinde kombin yapmak daha uğraştıran bir durum olsa da tesettür giyim kış kombinleri de oldukça önem arz etmektedir. Bunu iki başlık altında değerlendirmek mümkündür. Biri dış giyimlerle baraber kombin yapılan dışarı çıkarken tercih edilen kıyafetlerdir. Bir diğeri ise ev içerisinde veya kapalı bir mekanda yapılan kombinlerdir. Kombin yaparken bu kriterler değerlendirilip kombinler o şekilde yapılmalıdır. Hadi hep beraber tesettür giyim kış kombinlerine bakalım.

Dış Giyim

Sonbahar kış aylarında kimi zaman işe gitmek kimi zaman bir arkadaş ortamına katılmak kimi zamanda özel bir davete gitmek için kombin yapılmaktadır. Burada kombinin ana iki parçası bulunmaktadır. Bunlar dış giyim ürünleri ve başörtüleridir. Son dönemlerde dış giyim tesettür kış kombinlerinde seçenekler oldukça fazla olmuştur. Burada kombin yaparken dikkat etmeniz gereken bir iki kriter bulunmaktadır. İlki kombini yapacağınız ortam. Katılacağınız davet veya gideceğiniz mekan özel bir ortamsa kombinlerde biraz daha ağır kalıplar ve koyu renkler tercih edilmelidir. Örneğin kaban, trençkot gibi daha klasik görüntüye sahip olan dış giyim ürünleri tercih edilmelidir.

Katılacağınız ortam biraz daha günlük ve rutin bir ortamsa daha sportif ve daha rahat kombinler seçilebilir. Örneğin mont, kap gibi dış giyim ürünleri bu ortamların vazgeçilmez kıyafetleri arasında yer almalıdır. Dış giyim tesettür kış kombinlerinde dikkat edilmesi gereken konulardan birinin de başörtüleri olduğunu söylemiştik. Bu ortamlarda şallardan ziyade düz renk eşarpların tercih edilmesi daha yerinde olacaktır. Spor kombinlerde şallar kullanılsa da klasik kombinlerde biraz daha eşarplardan yana tercih yapılmalıdır ki kıyafetler birbirini tamamlasın.

İç Mekanlarda Tesettür Kış Kombinleri

Tesettürlü hanımlar için en önemli kombinlerden bir tanesini oluşturmaktadır iç mekanlarda tesettür kış kombini. Kış aylarında en çok tercih edilecek kombinlerdir. Kış kombinlerinde dikkat edilmesi gereken konulardan biride yaşınız ve tarzınız olmalıdır. Yaşınıza ve tarzınıza uygun kıyafetler seçmeniz sizi katılacağınız ortamlarda ön plana çıkaracaktır. Bu kombinlerde daha çok kazak modelleri kullanılmaktadır. Özel bir davetse canlı renklerin hakim olduğu kazaklar seçilmeli ve geniş bir kemerle şık bir aksesuar oluşturabilirsiniz. Bu ortamların en önemli aksesuarları kolyelerdir. Özel bir ortamda bulunacaksanız mutlaka uzun, ince zincirli bir kolye ile kombininizi desteklemelisiniz.

Bir diğer seçenekte yaş kriteridir. Yaşınıza uygun kıyafetler seçmeniz sizin için her zaman yararlı olacaktır. Gündelik yaşantıda geniş ve triko kazaklar sizi hem ortama uyum sağlamaya hazırlayacak hem de gün içerisinde rahat hareket etmenize imkan sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?