Genç Tesettür Giyim Modası

Genç Tesettür Giyim Modası

Tüm yaş gruplarında olduğu gibi genç da kendine has özellikler göstermektedir. Hem genç hanımların tarzı hem de yeni neslin modasının birleşmesiyle beraber 2023 genç tesettür giyim modası da hazırlanmaya başladı. Bu modanın içerisinde yer alan kıyafetler kendi içerisinde farklılıklar gösterebilmektedir. Yani genç hanımların modası da tek bir kalıba bağlı kalmamış, birkaç farklı şekilde dizayn edilerek hazırlanmıştır. Bu durumda ortaya farklı tarzların ve farklı kombinlerin çıkmasına imkan sağlamıştır.

Genç Tesettür Klasik Giyim Modası

En çok tercih edilen ve en çok beğenilen tarz klasik tarzlardır. Bunun özelliği hem gündelik yaşantıya hem de özel davetlere uyum sağlayabilecek olmasıdır. Her ortama uygun klasik giyimlerin olduğu genç modasında başlıca kıyafetler tunikleridir. Tuniklerde belden oturtmalı kalıplar kullanılmakta, farklı detaylarla tunikler süslenebilmektedir. Kimi zaman kesim tarzıyla hazırlanan süslemeler kimi zamanda kıyafete çeşitli aksesuarların eklenmesi şeklinde tasarlanmaktadır. Özellikle taş, pul, broş ve dantel gibi detaylar bu kıyafetlerin en önemli süslemeleri olmuştur.

Bunun yanında hem etekler hem de pantolonlar genç hanımların tarzları arasında yer almaktadır. Genç tesettür klasik giyim modasında da yer alan diğer bir kıyafette elbise modelleridir. Elbiseler hem geçmişin hem de geleceğin modasını yansıtması açısında önemli bir kıyafettir. Bu modada en şık aksesuarlar arasında kolye ve kemerler yer almaktadır.

Gençlerde Spor Giyim Modası

Spor giyiminde en önemli kıyafetleri arasında , sweat, body gibi kıyafetler gelmektedir. Bu kıyafetler kombin yapılırken daha çok pantolon tercih edilse de spor etek modellerinin de yer aldığı kombinler bulunmaktadır. Daha çok şallarla kombini şık olan spor modasında özellikle ceketler ve spor hırkalar geniş bir yer tutmaktadır. Bu modaya baktığımız zaman uzun ve geniş tasarımların tercih edildiğine şahit oluyor.

Genç tesettür giyim modasının başlıca kıyafetleri arasında yer alan kategorilerden biri de dış giyim ürünleridir. Hem yazlık hem de kışlık dış giyim ürünleri, gençler arasında oldukça rağbet görmektedir. Uzun ceket modellerinin popüler olduğu gençler arasında hem spor hem de klasik tasarımlar bulunmaktadır. Ceketlerle beraber son dönemlerde favori dış giyim ürünler arasında kap ve trençkot modelleri de yerini almıştır. Hem çağın modasına uyması hem de estetik bir görüntüye sahip olması bu modelleri ilgi çekici hale getirmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?