Gençlerin Yeni Tercihi Tesettür Kaplar

Gençlerin Yeni Tercihi Tesettür Kaplar

Tesettür

ürünleri birçok kıyafetle kombin yapılabilecek tasarımlardır. Bazen yazlık bazen de kışlık tasarımlarla karşımıza çıkan bu dış giyim ürünleri hayatımızın hemen hemen her alanında bizleri karşılamaya başlamıştır. Eskiden dış giyim ürünleri derken aklımıza belli başlı tasarımlar gelirken şimdilerde çok farklı modeller bizleri beklemektedir. Bunlardan bir tanesi de oldukça popüler olan gençlerin yeni tercihi tesettür kaplar olmuştur.

Adeta kıyafetlerin bir parçası haline gelen ve kıyafetlerle bütünleşen modellerinde farklı tasarımlar oldukça fazla olmuştur. İki başlık altında değerlendireceğimiz kap modelleri yazlık ve kışlık olarak ayrılmaktadır.

Yazlık Tesettür Kap Modelleri

Dış giyim ürünleri her ne kadar yaz mevsimlerinde çok fazla tercih edilmese de özellikle ceket, hırka, yelek, yazlık ferace, gibi modeller yaz aylarında kıyafet kombinide çok fazla kullanılan modellerdir. Genelde ince kumaşı olan bu kıyafetler pantolon tercihinde bulunan hanımların adeta koruyucu kıyafetlerinden biri olmuş hem vücut hatlarını gizleyerek tesettüre uygun hale getirmek hem şık kombinler yapmak hem de modanın izlerine ayak uydurmak için kullanılan modellerdir. Biraz daha renkli biraz daha neşeli tasarımları bulunan yazlık tesettür kap modelleri spor tasarımlara daha yakın olan modeller olurken yetişkin hanımlardan ziyade genç hanımların ilgi duyduğu bir kıyafet olmuştur. İçinde kendinizi daha rahat ve daha güvende hissedeceğiniz bu tesettür kap modelleri bazen uzun bazen kısa modeller şeklinde olmuştur. Özellikle fermuarlı, kuşaklı ve düğmeli modellerinin ilgi gördüğüne şahit olduğumuz bu kıyafetlerde açık renklerde söz konusu olmuş ve tercih edilen renkler olmuştur.

Bu tasarımlar yazlık modellere göre daha kalın kumaşlardan üretilmekte ve daha sade tasarımlar etkili olmaktadır. Kışlık tesettür kap modellerinde kimi zaman düz renkler olurken kimi zaman da ekose ve çizgi gibi desenler kullanılarak yeni tarzlar arayışına girilmektedir. En çok kullanılan tasarım yaka tasarımları olurken kışlık modellerde düğmeli ve kuşaklı modellerin de yoğunluğu söz konusudur. Bununla beraber kapüşonlu modellerde ilgi gören tasarımlar olmuştur. Genç hanımların yanında kışlık tesettür kap modellerine orta yaş tesettürlü hanımlar da ilgi göstermektedir. Koyu renklerden ziyade krem, bej, gri gibi renkler ilgi gören renkler olmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?