Kış Mevsiminin Vazgeçilmezi Kabanlar

Kış Mevsiminin Vazgeçilmezi Kabanlar

Tesettürde kış mevsimi deyince akla gelen ilk kıyafetler dış giyim ürünleridir. Kimilerinin yazlık ve kışlık tasarımları bulunsa da daha çok kış mevsimiyle özdeşleşen bazı kıyafetler vardır. Bunlara mont, kaban, pardösü, ferace, trençkot, panço, manto gibi kıyafetleri örnek verebiliriz; ancak bazı ürünler vardır ki kış mevsimi denince akla ilk gelen ve en çok kullanılan kıyafetler olmuştur. Bunlardan biri de kış mevsiminin vazgeçilmezi kaban modelleri olurken hemen hemen her tarza uygun ve her bütçeye hitap edebilecek fiyatlarla piyasalarda yerini almış vaziyettedir.

Kumaşına göre, tasarımına göre, tarzınıza göre farklı modellerin bulunduğu kaban modellerinde ilk bahsedeceğimiz tasarım kaş kabanlardır.

Belki de tesettürlü hanımlar arasında en çok rağbet gören kaban modelidir. Kullanılan kaşe kumaşlar hem sıcak hem de tarz tasarımlara örnek verilecek türdendir. Uzun süredir geniş bir kitle tarafından kullanılan uzun tasarımlar olurken zarif kombinlerin vazgeçilmez kış tasarımlarından biri olmuştur. Genel olarak mat renklerin hâkim olduğu kıyafetlerde en çok siyah ve füme renkler göz dolduran renkler olmuştur. Klasik giyim tarzını benimseyen tesettürlü hanımların değerlendirmeden kaban modelleri almaması gereken modellerdir.

Keçe Kaban Modelleri

Tasarım olarak modellerine benzese de tamamen farklı olan bu kıyafetler belli hayvanların yünlerinden elde edilen bu kumaş ile hazırlanan kaban modelleri hem sıcağa hem de neme dayanaklı bir kumaş olduğu için çabuk yıpranmamaktadır. Tasarım ve kesim olarak biraz daha bol olan bu kumaşlar özellikle kaşe kaban gibi düğmeli ve kemerli olarak tasarlanmaktadır.

Biraz daha spor tasarımlara örnek olan bu tarzından dolayı genç tesettürlü hanımların ilgi gösterdiği bir tasarımdır. Genelde bu kabanların iç kısımları kürklü olup bu kürkler yapay kürkler olmaktadır. Bu durum neticesinde kıyafetler sıcak ve hava geçirmez özelliğe sahip olmaktadır. Kesim olarak geniş ve rahat tasarımlar olan bu kıyafet modelleri pantolon ve botlarla kombin yapılan spor tasarımlara örnek olmaktadır. Genç hanımlar daha çok önü açık olacak şekilde bu tesettür kaban modellerini kullanmakta ve şallarla süslemektedir. Spor çantalarla kombin yapılan kürklü kaban modellerinde renk seçeneği de oldukça fazla ve özellikle sonbahar rengi olan sarı, hardal, kiremit, haki gibi renkler tercih edilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?