Kemerli Tesettür Abiye Elbise

Kemerli Tesettür Abiye Elbise

Bir kıyafette en önemli etkenlerden biri de kullanılan detaylardır. Kıyafeti adeta olduğundan farklı olarak gösteren bu detaylar kimi zaman bir aksesuar kimi zaman da bir tamamlayıcı olmuştur. Özel kıyafetlere eklenen özel detaylar daha şık ve daha gösterişli olurken kıyafetle bütünleşmiş olması ve adete kıyafetin bir parçasıymış gibi gözükmelidir. Kıyafete en çok yakışan detaylardan biride kemerlerdir. Kemerler, katıldığı kıyafeti kimi zaman özel kimi zaman şık kimi zaman da estetik olarak göstermektedir. En çok yakıştığı kıyafetlerin başında da elbise modelleri gelmektedir. modelleri genç hanımların özel günleri için en çok tercih ettiği kıyafetlerden biri olmayı başarmıştır.

Kemerler, bu modelleri ile adeta bütünleşmiş şekilde tasarlanmaktadır. Kimi modellerde ince kemerler kullanılırken kimi modellerde ise daha geniş kemerlere yer verilmiştir. Çoğunlukla tokalı olan bu kemerler taşlarla süslenerek tasarlanmaktadır. Buda kıyafeti olduğundan daha güzel ve daha gösterişli hale getirmektedir. Kemerlerin toka kısımları parlak olurken kıyafette kendini en çok gösteren parça olmaktadır.

Kemer Kombinli Abiye Elbise

Kemer kısımları çoğunlukla ile aynı kumaştan ve aynı renkten üretilmektedir. modellerinde toka kısımları kıyafete göre farklılık gösterebilmektedir. Bazı modellerinde kemerler yuvarlak bazı modellerde kare bazı modellerde ise dikdörtgen olarak tasarım yapılmaktadır. Tüm kemerler, taşlarla süslenmiş halde üretilmemektedir. Bazı kemerler düz, metal takılar şeklinde üretilmektedir.

Bu abiye elbise modellerinde her parça olduğu gibi kemerlerde bir kombin parçasıdır. Daha çok kabarık abiye elbise modellerinde kemerler kullanılmaktadır. Hem kıyafetlerin kabarıklığından gelen dağınıklığı toparlamaya yarayan bu kemerler, hem de bir aksesuar olmuştur. Kabarık abiye modellerinde katlamaları düzenleyici bir görev de görmüştür. Şallarla kombin yapılan bu kıyafetlerde belli renkler öne çıkmıştır. Özellikle bordo, yeşil, mavi ve siyah renkler daha fazla kullanılan renkler olmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?