Modern Çizginin Öncüsü Kap Modelleri

Modern Çizginin Öncüsü Kap Modelleri

Modanın etkisi tesettür kıyafetlerin belirlenmesinde en önemli etkenler arasındadır. Önceki dönemlerde modaya uygun olarak üretilen kıyafetler moda anlayışıyla beraber sınırlı sayıdaydı. Ancak son dönemlerde o kadar çok kıyafet tasarımı ortaya çıkmıştır ki bunun hem iyi hem de kötü yanları olmuştur. Birçok seçeneğin olması tesettürlü hanımların kendine en çok yakışan kıyafeti bulmasına imkan sağlamıştır. Bunun yanında sönük kalan tasarımlarda modayla beraber piyasalarda yer almıştır. Bunlarda uzun soluklu olmadığı için tesettür piyasasından çabuk silinmiştir.

Bazı kıyafetlerde vardır ki bu çizgide büyük başarı yakalamıştır. Özellikle genç tesettürlü hanımlara hitap eden, çok süslü olmayan kıyafetler bu kategoride yer almıştır. Sadeliği spor kıyafetlerle birleştiren bu tasarımlar uzun yıllar tesettür piyasasına yön verecek modellerdir. Bunlardan biride dış giyim modellerinde olan modelleridir. Modern çizginin öncü tasarımı daha çok sonbahar kış aylarının bir ürünü olarak tesettürlü hanımların dolabını süslemiştir.

Daha çok sonbahar aylarında gördüğümüz bu tasarımlar modern bir kıyafet olduğu kadar şık ve göze hoş gelen tasarımlardır. Özellikle düğmeli ve kuşaklı tasarımlarının yoğun ilgi gördüğüne şahit oluyoruz tesettür kap modellerinin. Farklı kumaş çşitleriyle üretilen dış giyim ürünleridir. Özellikle ayrobin kumaş, , polyester, keçe ve kaşe kumaşlardan üretilmektedir. Bununla beraber farklı tasarımı olup ta yoğun ilgi gören modelleri bulunmaktadır. Fermuarlı, büzgülü, belden bağlamalı, yandan bağlamalı ve cepli gibi çok sayıda modeli bulunmaktadır. Genel olarak diz altında gelecek şekilde üretilmektedir, ancak diz üstü modelleri de vardır. Sade olan tesettür kap modelleri bazen şerit çizgilerle renklendirilmeye çalışılmıştır.

Klasik tasarımlarının yanında tesettür kap modellerinde spor tasarımların çeşitliliği daha fazladır bu yüzden genç tesettürlü hanımların daha fazla ilgisini çekmektedir. Sade kıyafetlerle güzel kombinlerin hazırlanmasının yanında tesettüre uygun olsun diye tercih eden birçok tesettürlü hanımda vardır. Vücut hatlarını gizlemek içinde kullanılan bir dış giysisidir. Sonbahar renklerini tesettür kap modellerinde daha fazla kullanıldığını biliyoruz. Özellikle kem, kiremit, somon, bej, haki, lacivert ve kahverengi gibi renkler kullanılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?