Dış Giyimin Tarzı Trençkotlar

Dış Giyimin Tarzı Trençkotlar

İlk olarak İngiliz Burberry markasıyla hayatımıza girmeye başlamıştır . alanında farklı tarzları içinde barındıran bu kıyafetler özellikle genç kesimin vazgeçemediği kıyafetlerden biri olmuştur. Çok fazla detayın barındığı bu kıyafet modelleri ilk başta üretilirken ihtiyaçlar göz önünde bulundurarak tasarımlar hazırlanmıştır. Ancak daha sonraları bu tasarımlar ihtiyaç değil de bir tarz olarak karşımıza çıkmaktadır. Böylelikle dış giyimin tarzı trençkot modelleri tüm dünyada olduğu gibi piyasasında da büyük yankı uyandırmıştır. Genel olarak sonbahar kış aylarında kullanılan bu tasarımlar bazen soğuktan korunmak bazen de vücut hatlarını gizlemek için kullanılmaktadır. Sıcak tutan modellerine hep birlikte göz atalım.

Tasarım olarak rahat ve geniş kesimler kullanılmaktadır. Spor bir görüntüsü olan tesettür trençkot modelleri daha çok su geçirmeyen kumaşlarla üretilmektedir. Bu yüzden kumaşlar kışlık kumaşlara göre biraz daha ince olabilmektedir. Bu durum daha çok sonbahar aylarında tercih edilmesini kolaylaştırmıştır. Farklı tasarımlarla tesettür piyasasında yer almıştır tesettür trençkot modelleri. En çok tercih edilen tasarımlar kuşaklı, cepli ve kapüşonlu modellerdir. Bunun yanında düğmeli ve büzgülü modellerde tercih edilen diğer tasarımlar olmuştur. Trençkotların belirleyici özellikleri yaka ve cep kısımlarıdır. Geniş yakalı olarak tasarlanan bu kıyafetler cep olarak da zengin tasarımlar arasında yer almıştır. Yaka kısmı eklenirken kıyafetin soğuk ve yağışlı havada koruma amacı gözetilmiştir.

Daha çok pantolon ve şallarla kombin yapıldığı için spor giyime daha yatkın kıyafetlerdir. Renk seçeneği olarak zengin kıyafetler olsa da belli birkaç renk ağır basmaktadır. Kahverenginin tonları, süet rengi, siyah, lacivert ve haki renkler çok fazla tercih edilmektedir. Yaka kısımları geniş ve büyük olduğu için bununla beraber kombin yapacağınız kıyafette önemli olacaktır. Kombin yapılan kıyafette beyaz veya siyah renkte olursa kombininizde size avantaj sağlayacaktır. Tesettür trençkot modellerinin diğer bir özelliği de uzun olmasıdır. Tasarlanan trençkot modellerinin uzunluğu genel olarak dizlerin hemen altına gelmektedir. Diz kısımlarında yırtmaç detayı da bu kıyafetlere yakışan bir detay olmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?