Parçalı Tesettür Etek

Parçalı Tesettür Etek

Her tesettürlü hanımın muhakkak dolabında bulunan birkaç kıyafet çeşidinin başında tesettür modelleri gelmektedir. Sayısızca modeli olan eteklerin her ortama uygun tasarım ve modelleri bulunmaktadır. Gerek ev içinde gerek dışarı çıkarken, arkadaş ortamında, okulda, işyerinde kullanılacak birçok modeli bulunmaktadır. Gerekse de özel davetler olan nişan, düğün, balo, mezuniyet, özel yemek daveti gibi ortamlara uyum sağlayacak birçok modeli mevcut. Kimi tasarımlar genç hanımların spor tarzını yansıtırken kimi tasarımlar orta yaşın klasik tarzına uygun modeller olmuştur. Beğenilen birçok çeşit ve modeli bulunmaktadır. Bu beğenilen tasarımlardan bir tanesi de parçalı etek modelleri dediğimiz tasarımlardır.

Birkaç farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır parçalı tesettür modelleri. Bunu genel olarak üç başlık altında toparlayabiliriz. Biri spor tasarımlar biri klasik tasarımlar bir diğeri de özel tasarımlar şeklindedir. Bunlarda kendi içerisinde de farklı tarzlara ayrılmaktadır. Hemen hemen her çeşit etek modellerine uyumlu bir tarzdır parçalı modeller. Hem kalem etek hem kloş etek hem pileli hem de çan etek gibi her çeşitte uygun tasarımları bulunmaktadır. Parçalı etek modellerinde kıyafet iki veya daha çok parçadan oluşmaktadır. Bu parçalar belli bir düzen şeklinde dikilerek tasarlanır ve bir bütün olarak kıyafet tasarlanır.

Parça Desenli Tesettür

Yatay ve dikey olmak üzere iki şekilde parçalı tesettür modelleri bulunmaktadır. Bazen desenli kumaşlardan üretilen parçalı etek modelleri bazen de düz kumaşlardan üretilen modellerdir. Çoğunlukla tek renk olan bu tasarımlar son zamanlarda gençlerin beğenisi doğrultusunda birkaç renk şeklinde hazırlanmaktadır. Daha çok spor tasarımlara örnek olmaktadır bu renkli modeller. İki veya üç farklı düz renk kumaş alınarak belli bir düzende dikilerek etek modeli hazırlanmaktadır. Desenli bir diğer modelde kimi zaman denseler aynı hizaya gelecek şekilde dikilir. Kimi zaman da desenler aynı hizaya değil farklı noktalara gelir. Burada da tasarım için ayrı bir hava kazanılmış olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?