Rahat Tasarım Penye Elbise Modelleri

Rahat Tasarım Penye Elbise Modelleri

kıyafet modelinde kumaşlar her zaman tercih konusunda ilk seçenekler arasında yer almaktadır. Bu elbise modellerinde de tunik modellerinde de abiye modellerinde de bu şekilde ele alınır. Kıyafet tercih ederken en belirleyici özellikler arasında kumaşlar yer almaktadır. Günlük modellerde farklı kumaşlar tercih edilirken özel tasarımlarda da farklı kumaş modelleri aranmaktadır. Günlük tasarımlarda daha çok içinde rahat edeceğiniz kumaşlara ihtiyaç duyulurken özel tasarımlarda daha şık duracak kumaşlar tercih edilmektedir. Penye kumaşlarda tesettür dünyasında en çok kullanılan ve tercih edilen kumaş çşitleridir. Penye kumaşlarla en çok üretilen kıyafet çeşidi de elbise modelleridir.

Düz Modası

Penye , her zaman rahatlığın sembollerinden olan kumaşlar arasında yerini almıştır. Rahat ve esnek kumaşlar olarak literatüre giren penye kumaşlar, günün her anında tesettürlü hanımların kullanımına sunulan bir kıyafettir. Gerek ev içerisinde, gerek arkadaş ortamlarında gerekse de sokak modasına uygun kıyafetlerdir. Uzun olarak hazırlanan modelleri, çoğu zaman sade ve düz modeller olarak hazırlanmıştır. Bazen de özellikle baskı detaylarla farklı bir tarz hazırlanmaya çalışılmıştır. Kimi modellere cep detayları eklenirken kimi modellere büzgü detaylar eklenmiştir. Tesettür penye elbise modelleri uzun kıyafetler arasında yerini almış elbise modellerindendir.

Salaş Penye Elbise

Genelde genç tesettürlü hanımların ilgi gösterdiği ve tercih ettiği kıyafetler arasında yerini almıştır. Günlük olarak çok fazla tercih edilen bu modellerin genel yapısı esnek ve bol olmasıdır. Salaş bir görüntü sergileyen bu kıyafetler çoğunlukla tek renk olsa da bazen ufak renk detayları kullanılmaktadır. Gençler arasında daha fazla tercih edilen bir kıyafet olduğu için başörtüsü olarak ta şallar tercih edilmektedir. Çoğunlukla tek renk olarak üretimi yapılan penye modellerinde koyu renkler daha fazla tercih edilmektedir. Bu kıyafetler genel olarak ta tek başına kullanılan ve herhangi bir kıyafet kombini istemeyen elbise modelleridir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?