Şık Omuz Şal Modelleri

Şık Omuz Şal Modelleri

Başka bir yazımızda tesettürlü bayanların yerine başlarını örtmek için kullanmış olduğu şallardan bahsetmiştik. Bu yazımızda ise sizlere hem tesettürlü bayanların hemde tesettür kullanmayan bayanların kullanmış olduğu omuzlara atılan şallardan bahsedeceğiz.
Aslında omuz şallarının geçmişi çok eskiye dayanmaktadır. Cumhuriyetin ilk yıllarından beri özellikle Anadolu kadınının kullanmış olduğu şallar günümüzde modayla beraber farklı model ve tarzlarda karşımıza çıkmaktadır. Modayla birlikte artık bez şallardan ziyada el örgüsü, dantelli şık omuz şal modelleri gün yüzüne çıkmıştır. Bir tesettür sitesi olduğumuz için tesettürlü daha çok tercih ettiği omuz şalları üzerinde duracağız. Tesettürlü bayanlar dışarı çıktıklarında özellikle giymiş oldukları olsun, uzun ceketler olsun bunların üzerine kullandıkları şık omuz şallarıyla hem daha modern bir görünüme kavuşuyor hemde daha şık bir görüntü kazanıyor. Dışarıda kullanılan modeller daha çok kumaş modelleri ve makine yapımı modeller olarak karşımızda bulunuyor.

Sade genellikle tek renk ve omuzlara atılıp genelde ön tarafı açıkta kalacak bir şekilde kullanılıyor. Bunun yanında modanın ilerlemesiyle birlikte özellikle panço tarzında boyun kısmı kesik olan ve baş kısımdan giyilen omuz şal modelleri, ön tarafı düğmeli omuz şal modelleri bayanların kullanımına sunulmaya başlanmıştır. Tesettürlü bayanların kapalı bir mekanlarda, mesela sevdiğiniz insanla dışarıda baş başa yiyeceğiniz bir yemekte tercih edeceği şal modelleri dantelli veya kalın iplerle örülmüş el örgüsü omuz şal modelleri olmalıdır. Hem daha daha şık bir görüntüye sahip olacaksınız hem de ortama daha uyumlu bir kombin oluşturacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?