Tesettür Bahar Elbisesi

Tesettür Bahar Elbisesi

Havaların ısınmasıyla beraber tesettür kıyafet modellerinde de tarzlar ve tasarımlar değişmeye başladı. Kalın ve sıcak kıyafetlerin yerini yavaştan ince ve esnek kumaşlarla üretilen kıyafetler almaya başladı bile. ürünlerinin de yavaş yavaş dolaplara kaldırılmaya başlanacağı önümüzde ki günlerde tek tip kıyafetler ön plana çıkmaya başladı. Bahar dönemlerinde en çok elbise modellerinin tercih edildiğine şahit oluyoruz. Mat ve koyu renk kıyafetlerin dolaplara kaldırılmaya başlanacağı önümüzdeki günlerde canlı ve açık renkler tercih edilmeye başlanacaktır. Bu dönemde en çok tercih edilen elbise modelleri tesettür olarak adlandırılmaktadır.

Daha çok desenli modeller olarak üretilen tesettür bahar elbise modellerinde renk cümbüşleri yaşanmaktadır. Tasarımlarda abartıya kaçılmamış ve daha çok sade ve göze hoş gelen desen ve motifler kullanılmaktadır. Kimi zaman küçük küçük detaylarla kıyafetlere eklenen bu desenler kimi zaman da büyük birkaç motifle kıyafetin belli noktalarına işlenmektedir. Tesettür bahar elbise modellerinde en çok karşılaştığımız detaylardan biri de kulak detaylarıdır. Kıyafetler ince ve rahat kumaşlardan üretilmiştir. Ayrıca bu kıyafetler geniş modeller olarak üretilmektedir. Geniş olduğu için derli ve düzenli durması adına kuşaklarla desteklenmektedir. Bu kuşaklarda kıyafetle aynı kumaşlardan ve aynı desen ve detaylardan üretilmektedir.

Genç ve yetişkin tesettürlü hanımlar arasında bahar elbise modellerinin çoğunlukla desenli modelleri tercih edilirken yetişkin hanımlar daha sade modellere ilgi göstermektedir. Tesettür bahar elbise modellerinin diğer bir özelliği de ince kumaşlar olmasıdır. Hava alan ve terletmeyen kumaşlar olması uzun süre içerisinde kalmayı kolaylaştırmaktadır. Bazen düğme süslemeleri ile detaylandırılan tesettür bahar elbise modelleri özellikle pembe, sarı ve mavinin açık tonlarının kullanıldığı kıyafet çşitleridir. Hem şallar hem de eşarplarla kombin yapılan modellerdir. Ancak modellerinde de düz modeller tercih edilen tasarımlar olmuştur. Ayakkabı olarak babetler de tercih edilse de daha çok topuklu ayakkabılarla kombin yapılmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?