Tesettür Giyim Modası

Tesettür Giyim Modası

giyim dünyası başlı başına sektör olmuş bir kavramdır. Birçok kıyafet modelini içerisinde barındıran giyim, her yaştan tesettürlü hanımlara uygun kıyafet imkânı sağlamaktadır. Gün geçtikçe modern tasarımların piyasalarda yerini aldığı bir sektördür. Her sezonda her tarza uygun yeni ve şık kıyafet modelleri tasarlanmaktadır. Bu tasarımların kimileri günlük kıyafet dediğimiz ev içerisinde veya dışarı çıkarken kullanılabilecek kıyafetlerdir. Kimileri ise özel davetlere ve özel ortamlara uygun kıyafet modelleri olarak tasarlanmaktadır. Gençlere, orta yaştaki tesettürlü hanımlara ve yetişkin tesettürlü hanımlara uygun farklı farklı kıyafet modelleri üretilmektedir. Büyük bir sektör olan giyim, birçok tekstil firmasının ilgisini çekmiş ve giyim modellerine uygun kıyafetler üretmişlerdir.

Kombin

giyim, genel başlıkta birkaç kategoride değerlendirilmektedir. Bu kategoriler, dış giyim ürünleri, baş örtüsü, spor giyim ve kombin olarak ayrılmaktadır. Başlıca kıyafet modellerinde elbise, abiye, abiye elbise, takım, tunik, tulum, eşarp, şal, ceket, kaban, pardösü, manto, mont vb. birçok kıyafet modeli mevcuttur. Bu kıyafet tasarımları da kendi içerisinde farklı modellere ayrılarak çok sayıda kıyafet çeşidinin ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Çok farklı fiyatlara satışı yapılan giyim ürünlerinde fiyat belirlemede etkili olan unsurların başında kıyafetin kalitesi gelmektedir. Kıyafetlerde kullanılan kumaşlar, kıyafetin modern bir çizgi yakalaması ve yeni sezon gibi kriterler fiyat belirlemede etkili olmuştur.

Her Yaşa Uygun Kıyafetler

Tesettür giyim modellerinde genç yaşlı demeden her kesimin ve her yaşın aradığı kıyafet modelleri bulunmaktadır. Gerek tesettür mağazalarında gerek se de alışveriş sitelerinden birçok tesettür giyim ürünü bulunmaktadır. Bu kıyafetleri seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de kombin meselesidir. Önemli olan, farklı kıyafet modeli arasında şık tesettür kombinler yapabilecek modelleri bulmaktır.

Yazlık ve kışlık farklı tasarımları bulunan tesettür giyim modellerinde kıyafetlerde kullanılan kumaşlar, desenler, detaylar ve tasarımlar önemli bir husustur. Yazlık tesettür giyim modellerinde daha çok canlı ve neşeli renkler kullanılırken desenler ve detaylarda kıyafetlere eşlik etmektedir. Ayrıca ince ve hava alan kumaşlar kullanılmaktadır. Bu kıyafetler günlük yaşantınızda daha canlı ve daha eğlenceli zamanlar geçirmenizde sizlere destek olacaktır. Kışlık modellerde ise daha çok kalın kumaşlar tercih edilmektedir. Kıyafetin şık görünmesinin yanında sıcak tutması da önemli bir meseledir. Kışlık tesettür giyim modellerinde tercih edilen diğer özellikler ise kıyafetlerin sade tasarımlar olması ve daha çok sonbahar kış renkleri olan koyu renklerin kullanılmasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?