Tesettür Giyimde Abaya Modelleri

Tesettür Giyimde Abaya Modelleri

Son dönemde tesettürlü hanımlar arasında revaçta olan bir bu makalemizin konusunu oluşturacak. giyimde birçok kıyafetin tesettüre uygunluğu tartışılıyor. Tesettürlü hanımlar, kıyafetin tesettürün amacına daha uygun olması için özellikle dış giyim ürünlerine ilgisini artırmış durumda. Son dönemde ilginin arttığı modellerden bir tanesi de olmuştur. Modern çizgilerle yeniden tasarlanan abaya modelleri, kendine has yapısına yeni özellikler ekleyerek tesettürlü hanımların beğenisine sunulmaktadır. Bu yüzde tesettür giyimde abaya modelleri son dönemde artan bir ilgi ile karşı karşıya kalmıştır.

?

Tesettür abaya modelleri konusunu incelemeden önce abaya modellerinin ne olduğu hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor. Özellikle Arap ülkelerinde giyilen bir dış giysisidir abaya modelleri. Son dönemlerde ülkemizde de kullanımı yoğunlaşmıştır. İlk başlarda siyah renkte ve sade olarak üretilen bu kıyafetler bir ürünüdür. Ancak son dönemlerde farklı detaylar ve farklı renkler kullanılarak abaya modelleri yeniden tasarlanmaya başlandı. İçi astarsız olan tesettür abaya modellerinin en belirgin özellikleri uzun ve geniş kesimlerinin olmasıdır. Bir nevi gevşek pardesüye benzeyen bir kıyafet olarak adlandırılabilir.

Yeni sezonla beraber abaya modellerinde çşitlerin arttığını gözlemliyoruz. Bazı süslemeler kullanılarak abaya modelleri sadelikten uzaklaştırılmış ve daha ilgi çeken bir kıyafet haline gelmiştir. Her ne kadar farklı renkler kullanılsa da siyah renk ile bütünleşen bir kıyafettir. İşlemeler, taşlar ve bazı detaylar eklenerek kıyafet olduğundan daha zengin ve daha estetik bir görüntüye kavuşmuştur. Özellikle gümüş ve gold rengi işlemeler, tesettür abaya modellerinde etkisini hissettiren detay renkleri olmuştur.

Tasarım itibariyle sıradan kıyafetlerden çok özel bir dış giyim ürünü olarak görülmektedir. Genellikle kuşaklarla desteklenen bu kıyafetler kimi zamanda kıyafetin belli noktalarına dantellerin eklenmesiyle süslenmektedir. Ancak en önemli süslemesi işlemelerdir. Bunlar işlemesinden ziyade taş, sim ve inci gibi işlemeler olarak göze çarpıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?