Tesettür Giyimde Abaya Modelleri

Tesettür Giyimde Abaya Modelleri

Son dönemde tesettürlü hanımlar arasında revaçta olan bir tesettür giyimde bu makalemizin konusunu oluşturacak. Tesettür giyimde birçok kıyafetin tesettüre uygunluğu tartışılıyor. Tesettürlü hanımlar, kıyafetin tesettürün amacına daha uygun olması için özellikle dış giyim ürünlerine ilgisini artırmış durumda. Son dönemde ilginin arttığı modellerden bir tanesi de tesettür olmuştur. Modern çizgilerle yeniden tasarlanan , kendine has yapısına yeni özellikler ekleyerek tesettürlü hanımların beğenisine sunulmaktadır. Bu yüzde tesettür giyimde son dönemde artan bir ilgi ile karşı karşıya kalmıştır.

Abaya Nedir?

Tesettür konusunu incelemeden önce abaya modellerinin ne olduğu hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor. Özellikle Arap ülkelerinde giyilen bir dış giysisidir . Son dönemlerde ülkemizde de kullanımı yoğunlaşmıştır. İlk başlarda siyah renkte ve sade olarak üretilen bu kıyafetler bir ürünüdür. Ancak son dönemlerde farklı detaylar ve farklı renkler kullanılarak yeniden tasarlanmaya başlandı. İçi astarsız olan tesettür abaya modellerinin en belirgin özellikleri uzun ve geniş kesimlerinin olmasıdır. Bir nevi gevşek pardesüye benzeyen bir kıyafet olarak adlandırılabilir.

En Güzel Tesettür

Yeni sezonla beraber abaya modellerinde çeşitlerin arttığını gözlemliyoruz. Bazı süslemeler kullanılarak sadelikten uzaklaştırılmış ve daha ilgi çeken bir kıyafet haline gelmiştir. Her ne kadar farklı renkler kullanılsa da siyah renk ile bütünleşen bir kıyafettir. İşlemeler, taşlar ve bazı detaylar eklenerek kıyafet olduğundan daha zengin ve daha estetik bir görüntüye kavuşmuştur. Özellikle gümüş ve gold rengi işlemeler, tesettür abaya modellerinde etkisini hissettiren detay renkleri olmuştur.

Tasarım itibariyle sıradan kıyafetlerden çok özel bir dış giyim ürünü olarak görülmektedir. Genellikle kuşaklarla desteklenen bu kıyafetler kimi zamanda kıyafetin belli noktalarına dantellerin eklenmesiyle süslenmektedir. Ancak en önemli süslemesi işlemelerdir. Bunlar nakış işlemesinden ziyade taş, sim ve inci gibi işlemeler olarak göze çarpıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?