Tesettür Giyimde Manto Modelleri

Tesettür Giyimde Manto Modelleri

Bir ürünü olan giyimde zarafette ve estetikte ön plana çıkıyor. Genç tesettürlü hanımlardan daha ziyade biraz orta yaş kesimine hitap eden bir dış giysisidir manto modelleri. Sadeliği ve şıklığıyla öne çıkan manto modelleri, daha çok tesettürle bütünleşen bir kıyafet çşidi olmuştur. Kalın kumaştan yapılan bir üst giysisi olan manto modelleri yazlık ve kışlık seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Kadın paltosu olarak ta bilinen bu modeller, kıyafetlerin tesettüre uygun olması amacıyla da desteklenen bir tasarım olmuştur.

Manto modellerinin genel yapısına göz attığımızda bu kıyafetlerin daha çok uzun ve geniş tasarımlar olduğunu görüyoruz. Geniş tasarımlar olması vücut hatlarını gizleme özelliği yönüyle de tercih edilen dış giyim ürünlerindendir. En güzel arasında koyu renk modellerin olduğunu görüyoruz. Daha çok sonbahar kış renkleri olan siyah, kahverengi, lacivert, haki gibi renklerin kullanımı yaygın olmuştur bu modellerde. Son dönemde farklı detaylar eklenerek daha süslü ve daha gösterişli hale gelmiştir manto modelleri. Kullanılan başlıca detaylar arasında kuşak, fermuar, düğme ve cep detayları bulunmaktadır.

Tesettür Manto Modellerinde Hangi Kumaşlar Kullanılmaktadır

Bu kıyafetlerde önce çıkan belli başlı kumaşlar söz konusu olmuştur. Daha çok kışlık olarak tasarlandığı için kalın kumaşların kullanımına önem verilmiştir. Bu kumaşlarda soğuğu geçirmemisine dikkat edilmiş, kimi tasarımların içi kürkler ve yünlerle daha da sıcak tutacak hale getirilmiştir. Özellikle kaşe, yün, polyester, kaşmir gibi kumaşlar tesettür manto modellerinde en çok tercih edilen kumaşlar olmuştur.

Bu kıyafetlerde fiyatlar çeşitlilik göstermektedir. Manto modellerinin üretildiği mevsime, kullanılan kumaşa, detayların yoğunluğuna, kumaşın kalitesine ve üretilen sezona göre fiyatları değişiklik göstermektedir. 200 TL'den başlayan tesettür manto fiyatları 2 bin TL'ye kadar çıkmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?